MME w tenisie stołowym

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 11 marca 2019

Anna i Katarzyna Węgrzyn wicemistrzyniami Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Gondomar. W finale debla uległy 3:0 angielsko – austriackiej parze. To kolejny sukces 18 – letnich zawodniczek AZS UE Wrocław po bardzo udanych mistrzostwach Polski seniorów.

Anna i Katarzyna Węgrzyn zostały wicemistrzyniami Młodzieżowych Mistrzostw Europy (fot. archiwum)

W grach pojedynczych zarówno Katarzyna, jak i Anna Węgrzyn dość szybko pożegnały się z rywalizacją, ale w grze podwójnej udało im się zdobyć jedyny medal dla Polski na najważniejszej młodzieżowej imprezie w tenisie stołowym Starego Kontynentu. Droga do tego celu była wymagająca. W ćwierćfinale, mimo porażki aż 3:11 w pierwszym secie ze słowacko- -włoską parą, zdołały wygrać trzy kolejne partie. Rywalki Polek w ostatnich dwóch setach zdobyły zaledwie 9 punktów. Prawdziwy popis zawodniczki wrocławskiego klubu dały w półfinale, pokonując utytułowane tenisistki z Belgii. Margo Degraef to aktualna mistrzyni swojego kraju, a w finale pokonała właśnie swoją deblową partnerkę, obrończynię tytułu Lisę Lung. Anna oraz Katarzyna Węgrzyn wytrzymały presję w kluczowych momentach, wygrywając pierwsze dwie partie na przewagi, by w decydującym czwartym secie zwyciężyć do 8.