Młodzieżowe Mistrzostwa Europy

Miały wielkie szanse na medal i nie zawiodły. Anna i Katarzyna Węgrzyn (AZS UE Wrocław) zdobyły brąz w grze podwójnej podczas mistrzostw Europy U-21. To jedyny krążek zdobyty przez reprezentantów Polski podczas zawodów w chorwackim Varazdinie.

W zeszłym roku Anna i Katarzyna dotarły aż do finału gry podwójnej i sięgnęły po srebrny medal. Tym razem ich przygoda skończyła się na meczu półfinałowym. Francuzki Leili Mostafavi oraz Nolwenn Fort wygrały 3:1. Siostry Węgrzyn zdołały wygrać drugą partię do 9. W decydującym czwartym secie rywalizacja zakończyła się takim samym wynikiem, lecz już na korzyść rywalek, które w finale pokonały Rosjanki. Porażka, mistrzyniami być może boli nieco mniej, ale najbardziej pocieszać może fakt, że w przyszłym roku 19 – letnie bliźniaczki z Trzebieszowic znów będą miały okazję by walczyć o finał. To także ich ostatnia szansa na triumf w młodzieżowych mistrzostwach Europy. We wcześniejszych meczach zawodniczki klubu AZS UE Wrocław pokonywały kolejne rywalki bez większych problemów i nie straciły nawet seta. Dość ciekawie przebiegała rywalizacja w 1/16 finału. Po dwóch zaciętych setach z bułgarsko-słowacką parą wygranych przez bliźniaczki do 8 i 9, w ostatniej partii Polki kompletnie zdominowały przeciwniczki, które prawdopodobnie straciły wszelkie nadzieje na wygraną. Biało-czerwone wygrały 11:2. W kolejnej fazie miały już dużo wyraźniejszą przewagę. W dwóch pierwszych setach pozwoliły Anastasii Kolish z Rosji i Tanii Plaian z Rumunii ugrać zaledwie 9 punktów. Trzecia z zawodniczek AZS UE Wrocław Julia Szymczak w parze z Julią Ślązak odpadła w pierwszej rundzie, czyli 1/16 finału. Przegrała z Haną Arapovic z Chorwacji i Denise Payet z Anglii 2:3. Ogółem do 1/8 finału udało się łącznie awansować trzem polskim deblom.

DOMINIK MAZUR

Bajor po raz trzeci...

Niesamowity finał, wygrana walka z rywalkami oraz kontuzją. Natalia Bajor po raz drugi w karierze obroniła tytuł mistrzyni Polski w singlu.

Niemożliwe nie...

Zwycięstwo, w które wątpiło wielu stało się faktem. AZS UE Wrocław przerwał trwającą wiele lat serię bez porażki w wykonaniu Enei Siarki Tarnobrzeg.

Długi i zwycięski bój

Ponad dwie godziny trwał mecz AZS-u Uniwersytet Ekonomiczny Wrocław z Polmlekiem Lidzbark Warmiński. Wygrana 3:2, premiowana dwoma punktami, była możliwa dzięki dwóm zwycięstwom Natalii Bajor oraz dobrej postawie rezerwowej Syu Liu.