Młodzież na medal

Emilian Siemsia, środa, 22 czerwca 2011

MP młodzików we florecie

Świetną formę zaprezentowali najmłodsi floreciści w rozgrywanych we Wrocławiu mistrzostwach Polski do lat 14. W sumie reprezentacja stolicy Dolnego Śląska zdobyła 5 medali. Pierwszego dnia w turnieju indywidualnym niepokonany był Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław). W walce finałowej pokonał Macieja Podralskiego (UKS Ateny Gdańsk) 9:2. Do czołowej ósemki awansował także Mateusz Dorochowicz (Kolejarz Wrocław). Natomiast na 9. pozycji uplasował się Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie). W rywalizacji dziewcząt na ostatnim stopniu podium stanęły dwie wrocławianki: Adrianna Frąckowiak i Beata Żurowska (Wrocławianie). Ponadto w szerokim finale znalazły się jeszcze: Aleksandra Frąckowiak i Agnieszka Dąbrowska, 9. miejsce zajęła Matylda Curyło (wszystkie Wrocławianie). Zawody drużynowe były równie udane. Wśród florecistek zwyciężył zespół Wrocławianie, walczący w składzie: Aleksandra i Adrianna Frąckowiak, Matylda Curyło oraz Beata Żurowska. W rywalizacji chłopców srebrny medal wywalczyli floreciści Kolejarza Wrocław: Andrzej Rządkowski, Maciej Golec, Mateusz Dorochowicz oraz Mikołaj Sowa. Na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy Ateny UKS Gdańsk.