Mistrzowski wyścig na Bałtyku

, wtorek, 9 sierpnia 2011

Pięćdziesięciu długodystansowych pływaków weźmie udział w środę 10 sierpnia w pierwszym wyścigu z cyklu BCT Open Water Marathon – Morskim Maratonie Pływackim BCT Gdynia 2011.
Wśród zawodników znajdą się wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski oraz uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy. Wyścig rozpocznie się o 12:00 na plaży przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni.

 

Wśród zawodników znajdą się m.in.:  były Mistrz Świata Juniorów na 1500 metrów stylem dowolnym, wielokrotny rekordzista Polski Krzysztof Pielowski oraz wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski – Manuela Wikieł, Sonia Bochyńska. Uczestnicy Maratonu pokonają stylem dowolnym na wodach otwartych dystans prawie 3000 metrów. Najszybsi zakończą wyścig po ok. 60 minutach na plaży przy Marinie Gdynia, gdzie następnie odbędzie się uroczystość uhonorowania zwycięzców. Pula nagród wynosi 20 000 zł.


Morski Maraton Pływacki BCT Gdynia 2011 to pierwsze zawody z cyklu BCT Open Water Marathon, który stanowi powrót do tradycji prestiżowych maratonów pływackich z lat 70, kiedy to ścigano się na trasie Hel-Gdynia. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, który objął wydarzenie honorowym patronatem.


Lista zawodników wypełniła się niemal od razu. O dużym zainteresowaniu dyscypliną świadczy również zróżnicowanie wiekowe uczestników – najstarszy ma 56 lat, a najmłodszy zaledwie 14. To dowód, że organizowanie tego typu przedsięwzięć ma w Polsce przyszłość.
Patronat medialny nad wydarzeniem objął Dziennik Bałtycki oraz portal Trojmiasto.pl. Sponsorem nagród rzeczowych jest firma Swimshop.

 

 

 

PROGRAM ZAWODÓW:

 

10:00 – otwarcie biura zawodów na plaży przy Marinie

12:00 – start zawodników przez  Pana Prezydenta Wojciecha Szczurka (wstępnie potwierdzony)

14:15 – zakończenie wyścigu – uroczystość wręczenia nagród oraz poczęstunek w  Contrast Cafe

 


źródło: slowosportowe


Proste pytanie: 4 + 10 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.