Mistrzowie z Wrocławia

Emilian Siemsia, środa, 29 czerwca 2011

Trzy złote medale w dwóch broniach wywalczyli studenci wrocławskiej AWF  podczas akademickich mistrzostw Polski w szermierce, które odbyły się w Opolu.

We florecie mężczyzn zwyciężył Paweł Szumielewicz (Wrocławianie), pokonując w finale Wojciecha Zabłockiego (AZS AWF Warszawa) 13:12. Trzecie miejsce zajął Konrad Krepa (Wrocławianie). Silną obsadę miał turniej szpadzistów. W Opolu wprawdzie nie startowali aktualni wicemistrzowie olimpijscy z Pekinu, ale o medale rywalizowali reprezentanci kraju, bezpośredniego zaplecza z aktualnym mistrzem Europy do lat 23 Mateuszem  Nyczem. Tym bardziej cenne było finałowe zwycięstwo Macieja Szumskiego (AZS AWF Wrocław) z Janem Sobieckim (AZS AWF Kraków) 15:5. Trzecie miejsce zajął Michał Adamek (AZS AWF Wrocław). Na wysokich miejscach uplasowali się pozostali szpadziści z Wrocławia: 6. Roland Gromada, 7. Michał Staszak. – Każde zwycięstwo cieszy. Dziesięć lat temu w Opolu zdobyłem pierwszy tytuł mistrza Polski juniorów, teraz także tutaj złoto w AMP – powiedział po wygranej walce Maciej Szumski.

Doskonale w turnieju kobiet spisała się Blanka Błach. Szpadzistka wrocławskiego AZS w walce o złoto nie dała szans Julicie Głowackiej (AZS AWF), gromiąc ją 15:3. Wcześniej Blanka pokonała Katarzynę Dąbrową, byłą reprezentantkę wrocławskiego klubu, a obecnie szpadzistkę AZS AWF Warszawa.

Dzięki sukcesom wrocławskich szermierzy wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego Wrocław zajęła drugie miejsce w klasyfikacji wyższych uczelni.