Mistrzostwo dla Górnika Polkowice niemal przesądzone

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 20 maja 2019

Na cztery kolejki przed końcem III-ligowych rozgrywek Górnik Polkowice ma już 12 punktów przewagi nad wiceliderem z Lubina i trzecią w stawce Ślęzą. Podopieczni Enkeleida Dobiego potrzebują jeszcze punktu, by świętować awans do II ligi. Czy będą świętować już w sobotę po meczu z Lechią w Dzierżoniowie?

Górnik Polkowice potrzebuje już tylko punktu do awansu na boiska II ligi! (archiwum klubu)

GÓRNIK II ZABRZE – GÓRNIK POLKOWICE 1:4 (1:3)
Bramki:
0:1 Karmelita (10), 1:1 Kowalski-Haberek (30-samobójcza), 1:2 Szuszkiewicz (35), 1:3 Szuszkiewicz (45-karny), 1:4 Szuszkiewicz (73).

ZABRZE: Szymański – Nowakowski, Fic, Surowiec, Jaksik, Pisarek (70 Wojdanowski ), Kiklaisz, Kamiński (79 Belica), Gałązkiewicz (74 Cybulski), Kubica (88 Urbański), Kulanek.
POLKOWICE: Kopaniecki – Magdziak, Opałacz, Kowalski-Haberek, Król, Radziemski, Wacławczyk, Karmelita (64 Ekwueme), Bancewicz (55 Galas), Azikiewicz, Szuszkiewicz (75 Świdwa).

Zadyszka lidera była tylko chwilowa. Po remisie z Piastem Żmigród i porażce z Agroplonem Głuszyna polkowiczanie wrócili w ubiegłym tygodniu na odpowiednie tory. W środę rozgromili 6:0 Ruch Radzionków, a w niedzielę rozbili inną śląską drużynę – Górnika II Zabrze. Podopieczni trenera Enkeleida Dobi już od pierwszych minut narzucili rywalom swój styl gry. Już w 10. min wynik spotkania otworzył Rafał Karmelita. Gospodarze zdołali jednak szybko doprowadzić do wyrównania. Po 35. min było już 2:1 dla lidera, bo swoją kolejną bramkę w lidze zdobył Mariusz Szuszkiewicz. Tuż przed przerwą arbiter podyktował jedenastkę dla polkowiczan, przy okazji wyrzucając z boiska gracza zabrzan. Popularny „Mario” nie dał golkiperowi miejscowych żadnych szans, zdobywając swojego 26. gola w tym sezonie. Ale lider klasyfikacji strzelców nie miał dość i po przerwie dorzucił do swojego dorobku jeszcze jedno trafienie. Tym samym napastnik zielono-czarnych ustrzelił swojego hat-tricka w meczu i ustalił wynik meczu w Zabrzu na 1:4.