Mistrzostwa z jajowatą piłką

Łukasz Haraźny, poniedziałek, 7 listopada 2011

Na wrocławskim stadionie „Oławka” odbył się XI Turniej Polskiej Ligi „Rugby 7” . W zawodach wzięło udział 10 zespołów złożonych z najtwardszych zawodników w kraju, w tym 6 finalistów ostatniego sezonu. Wśród nich akademicki mistrz Polski - AZS AWF Katowice oraz ubiegłoroczny uczestnik Ekstraligi „Rugby 7” Biało-Czarni Nowy Sącz. I właśnie ci ostatni wygrali wrocławski turniej. 

avatar

W gronie 10 zespołów z całej Polski nie zabrakło przedstawicieli Dolnego Śląska. Na czwartej pozycji zameldowali się zawodnicy Rugby Club Wrocław, ósme miejsce zajął Rugby Club Lubin, a tuż za nim sklasyfikowano Dragons Żmigród. TUTAJ można zobaczyć najciekawsze zdjęcia z zawodów.

Wrocławianie byli o krok od wielkiego finału. Jednak w półfinale po ciężkim boju z rywalami i jajowatą piłką nie udało im się pokonać doskonale dysponowanego młodzieżowego wicemistrza Polski - Posnanii Poznań (wicemistrza Polski U-23). Natomiast w boju o trzecie miejsce gospodarze sobotniego turnieju zmierzyli się z faworyzowaną siódemką z Katowic. Rugbyści z Górnego Śląska szybko objęli wysokie prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. A w wielkim finale turnieju Biało-Czarni Nowy Sącz pokonali 19:10 Posnanię Poznań. Kolejny turniej mistrzostw Polski „Rugby 7” na wiosnę.

 

Łukasz Haraźny


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.