Mistrzostwa Polski w zapasach

Maciej Szumski, wtorek, 30 kwietnia 2013

Pięć krążków wywalczyli dolnośląscy zapaśnicy podczas rozgrywanych w Kostrzynie mistrzostw Polski seniorów. Na podium stawali zawodnicy Śląska Wrocław, na czele z Damianem Janikowskim.

W sumie w mistrzostwach wystartowało 90 zapaśników z 20 klubów, z 10 województw. Nasz brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie – Damian Janikowski – był bez konkurencyjny w swojej kategorii wagowej, czyi do 84 kg. Poza nim nikt z Dolnego Śląska nie zdobył mistrzowskiego tytułu. Natomiast brązowe medale wywalczyli: Michał Tracz, Przemysław Kraczkowski, Dawid Kareciński oraz Łukasz Banak (wszyscy Śląsk Wrocław).