Mistrzostwa Polski w pływaniu

Wspaniale spisały się pływaczki Juvenii Wrocław podczas rozgrywanych w Olsztynie mistrzostw Polski na krótkim basenie. Wrocławianki nie tylko przywiozły worek medali, ale także biły rekordy Polski i wywalczyły minima na mistrzostwa Europy. Były zdecydowanie najlepszymi zawodniczkami mistrzostw.

Podopieczne Grzegorza Widanki pierwszy raz na podium stanęły już pierwszego dnia zawodów. W rywalizacji na 50 m stylem dowolnym triumfowała Kornelia Fiedkiewicz, a Dominika Sztandera stanęła na ostatnim stopniu podium. W tej samej konkurencji złoto wywalczył Paweł Juraszek (MKS Dziewiątka Dzierżoniów). Czas, który uzyskał zawodnik z Dzierżoniowa dał mu też przepustkę na mistrzostwa Europy. Kolejny medal z najcenniejszego kruszcu dorzucił Dawid Szwedzki ze Śląska Wrocław. Kolejne dni to prawdziwy popis pływaczek Juvenii. Klaudia Naziębło triumfowała na 100 i 200 m stylem motylkowym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m zmiennym. Kornelia Fiedkiewicz wygrała wyścig na 100 m dowolnym. Czas 52,76 jest nowym rekordem Polskim i oczywiście wypełnieniem minimum na mistrzostwa Europy. Fiedkiewicz stawała także na drugim i trzecim stopniu podium na dystansach: 50 m motylkowym i 200 m dowolnym. Dominika Sztandera pobiła rekord Polski na 100 m klasykiem 1:04,01. Zawodniczki z Wrocławia po raz kolejny pokazały także moc w rywalizacji drużynowej. – Uwielbiam pływać w sztafecie, bo mam wrażenie, że wtedy każda z nas daje z siebie jeszcze więcej – bardzo często takie słowa powtarza Alicja Tchórz. Nic dodać, nic ująć. Podopieczne Grzegorza Widanki cztery razy stanęły na najwyższym stopniu, dodatkowo dwa razy bijąc rekord Polski na 4x200 stylem dowolnym oraz 4x50 stylem zmiennym! Po trzech dniach zmagań w klasyfikacji medalowej prowadziła oczywiście Juvenia Wrocław. W klasyfikacji indywidualne pierwsza była Klaudia Naziębło z siedmioma złotymi krążkami. Na drugiej pozycji plasowała się Kornelia Fiedkiewicz: 5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Ostatni dzień rywalizacji także okazał się bardzo szczęśliwy dla genialnych Dolnoślązaczek. Niedziela rozpoczęła się od rywalizacji na dystansie 50 m stylem klasycznym Bezkonkurencyjna okazała się Dominika Sztandera. Dystans pokonała w czasie 29,87, co jest nowym rekordem Polski! Srebro na 100 m grzbietowym dorzuciła do swojej cennej kolekcji Klaudia Naziębło. Brąz na 800 m dowolnym zdobył w niedzielę Kacper Dereń (Śląsk Wrocław). Kropką nad i w wykonaniu Juvenii Wrocław była sztafeta 4x100 m zmiennym. Panie znów zdobyły złoto i pobiły kolejny podczas tych mistrzostw rekord Polski. W mistrzowskim zespole płynęły: Alicja Tchórz, Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera i Klaudia Fiedkiewicz. Juvenia wygrała w klasyfikacji medalowej z 17 krążkami (12 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe). W klasyfikacji multimedalistów zwyciężyła: Klaudia Naziębło – 9 medali (8 złotych, 1 srebrny), przed Kornelią Fiedkiewicz – 8 krążków (6 złotych, 1 srebrny, 1 brązowy) oraz Dominiką Sztanderą – 6 medali (5 złotych, 1 brązowy).

ALEKSANDRA SZUMSKA

Mauer-Różańska na prowadzeniu

Trwa plebiscyt na najpopularniejszych sportowców i trenerów minionego 75-lecia. Po podliczeniu głosów, które dotarły do nas w minionym tygodniu na prowadzenie wysunęła się Renata Mauer-Różańska – dwukrotna mistrzyni olimpijska.

O olimpijskie...

O organizację tej imprezy wrocławscy działacze strzeleccy zaczęli starania już dziewięć lat temu. Mieli świadomość jej wyjątkowości.

PKO Bieg Rodzinny

Zgodnie z tradycją, tuż po starcie biegaczy biorących udział we wrocławskim maratonie, w (dużo krótszą) trasę wyruszą uczestnicy PKO Biegu Rodzinnego. Ta impreza towarzysząca 36.

Biegiem przez miasto

Koniec roku to czas podsumowań, ale jednocześnie przedstawiania planów na następny sezon. W minionym tygodniu poznaliśmy szczegóły dotyczące przyszłorocznych biegów organizowanych przez MCS Wrocław.