Mistrzostwa Europy w zapasach

Maciej Szumski, poniedziałek, 25 marca 2013

Niezbyt szczęśliwe okazało się Tbilisi dla naszego brązowego medalisty olimpijskiego z Londynu Damiana Janikowskiego (WKS Śląsk Wrocław).

avatar

W ostatnim dniu zapaśniczych mistrzostw Europy wrocławianin przegrał już w pierwszym pojedynku w kat. 84 kg z Armeńczykiem Arturem Sachinjanem 1:2 (6:0, 0:3, 0:3) i odpadł z dalszej walki o medale. – Nie zawsze wychodzi tak jak ja bym chciał albo, chcieliby inni. Przygotowany byłem w 99 proc. do tych mistrzostw Europy... Przegrałem walkę z Armeńcem na własne życzenie, nie słuchając trenera, który mi dobrze podpowiadał. Na macie, nie myśląc, chciałem jednak rzucić i pokazać, że jestem lepszy, a się przeliczyłem... – z żalem komentuje zawody Janikowski na swoim profilu facebookowym i dodaje: – Obiecuję, że jak juz troszkę odpocznę, wracam na obroty jak zawsze i nieraz jeszcze będę walczył o największe trofea. Podobnie słaby występ zaliczył jego kolega klubowy Tomasz Świerk, który uległ Gruzinowi Manuczarowi Cchadaji 0:2 (0:1, 0:1).
Z mistrzostw z medalami wrócili: Roksana Zasina (kat. 51 kg – złoto), Monika Michalik (kat. 63 kg – srebro) Kamil Skaskiewicz (kat. 96 kg – srebro).
MOP


źródło: brak danych


Proste pytanie: 4 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.