Mistrzostwa Europy w WKKW

, poniedziałek, 21 sierpnia 2017

Kolejna wielka impreza rozegrana została w Morawie. Po Pucharze Narodów tym razem na hipodrom pod Strzegomiem zawitały mistrzostwa Europy. Tak więc znów na Dolnym Śląsku mogliśmy oglądać plejadę gwiazd światowego WKKW.

avatar
Jak zwykle w Strzegomiu próba crossu była bardzo wymagająca i nawet broniącym tytułu Niemcom przysporzyła wiele trudności (fot. archiwum organizatora)

Impreza rozgrywana była od czwartku, kiedy to zawodnicy przystąpili do pierwszej próby, czyli ujeżdżenia. Zakończyła się natomiast w niedzielę rywalizacją w skokach przez przeszkody.

Niemcy najlepsi pierwszego dnia

Po pierwszym dniu ujeżdżenia Niemcy prowadzili, a Polacy plasowali się na 10. Miejscu. Niemiecka drużyna zdominowała czwartkową próbę ujeżdżenia podczas Mistrzostw Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) w Morawie koło Strzegomia. Nasi zachodni sąsiedzi prowadzili w kwalifikacji drużynowej, a indywidualnie Niemka Bettina Hoy na koniu Seigneur Medicott ustanowiła nowy rekord w historii ME, uzyskując tylko 24,60 pkt. karnego. Na trzecim miejscu jest jej rodaczka Julia Krajewski i Samourai du Thot (36,3 pkt). Niemiecką dominację przerwał tylko Francuz Thomas Carlile na ogierze Upsilon (34,40 pkt), wspierając francuski team w osiągnięciu drugiego miejsca. – Mój koń zwany pieszczotliwe Micky jest nie tylko piękny, ale także łatwy do jazdy. Podczas dzisiejszego przejazdu był bardzo skupiony i posłuszny. Dodatkowym wsparciem jest bardzo mocny team, który mamy, wspierając się nawzajem oraz fantastyczny trener, jakim jest Andrew Nicholson – powiedziała Bettina Hoy po przejeździe. W czwartek w mistrzostwach wystartowało trzech Polaków. Najlepszy wynik uzyskał Paweł Spisak na Banderasie (43,4 pkt), co dawało mu 11. miejsce. Dziesięć miejsc niżej był Michał Knap i Bob the Builder (51,3 pkt), a na 38. miejscu plasował się Mateusz Kiempa na klaczy Grand Supreme. Spisak i Kiempa reprezentowali Polskę w kwalifikacji drużynowej. Pozostali członkowie polskiego teamu Paweł Warszawski na Fuksji oraz Mariusz Kleniuk na Winonie, wystartowali w ujeżdżeniu w piątek. – Jestem zadowolony z przejazdu, Banderas, który jest bardzo pobudliwym koniem, spisał się dzisiaj bardzo dobrze – powiedział Paweł Spisak po starcie. Łącznie w mistrzostwach startowało 77 zawodników z 19 krajów, z czego w rywalizacji drużynowej walczyło 13 teamów i 51 zawodników.

RED

Więcej w najnowszym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 1 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.