Mistrzostwa Europy w short tracku

Natalia Maliszewska kontynuuje kapitalne występy w obecnym sezonie! Po dwóch zwycięstwach na dystansie 500 metrów w zawodach Pucharu Świata, tym razem Polka w holenderskim Dordrechcie sięgnęła po złoto mistrzostw Europy! Polka wygrywała każdy wyścig na holenderskich zawodach – od eliminacji do finału!

W swoim biegu eliminacyjnym Polka była zdecydowaną faworytką i pewnie spełniła oczekiwania, z czasem 44,391 o prawie 0,8 sekundy pokonując drugą na mecie Veronique Pierron z Francji. Na tym samym etapie dobrze też spisała się inna reprezentantka Polski – Nicole Mazur, która w pierwszym biegu eliminacyjnym minimalnie uległa mocnej Holenderce Larze van Ruijven i awansowała do ćwierćfinału. Kolejnym etapem rywalizacji był ćwierćfinał. Mimo trudniejszych rywalek – na czele ze srebrną medalistką olimpijską z Pjongczangu – Yaną van Kerkhof, również i tym razem Maliszewska nie pozostawiła złudzeń, po bardzo zaciętej walce pokonując reprezentantkę Holandii – obie panie dzieliło dokładnie 0,103 sekundy.

IRENEUSZ BUCZYŃSKI

Zima w Jakuszycach

Zima w pełni. Za niecałe dwa tygodnie w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe, a za nieco ponad miesiąc wystartuje kolejna edycja jednej z największych imprez masowych w naszym regionie – Bieg Piastów.

Ruka nie taka straszna

Zła passa na skoczni Ruka została przełamana! Co prawda naszym reprezentantom nie udało się tam zwyciężyć, ale w sobotę Kamil Stoch stanął na drugim stopniu podium, a Piotr Żyła był trzeci.

Polska inauguracja

Reprezentacja Polski wygrała konkurs drużynowy w Wiśle podczas pierwszego w nowym sezonie weekendu Pucharu Świata w skokach narciarskich. W konkursie indywidualnym triumfował Rosjanin Jewgienij Klimow.