Mistrzostwa Europy w pływaniu Glasgow 2019

Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) wywalczyła brązowy medal w mistrzostwach Europy w pływaniu, a nasza sztafeta 4x50 w składzie: Tchórz, Kornelia Fiedkiewich, Dominika Sztandera (wszystkie Juvenia Wrocław) oraz Katarzyna Wasicka stanęły na najwyższym podium! W rozrywanych w Glasgow zawodach nasza reprezentacja zdobyła w sumie pięć krążków. Na najwyższym stopniu podium stanął jeszcze Radosław Kawęcki, który nie miał sobie równych na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

W reprezentacji naszego kraju na mistrzostwa w Szkocki znalazło się sporo reprezentantów naszego województwa. Poza wspominaną Alicją Tchórz w ME wystartowali także: Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz (obie Juvenia Wrocław), Paweł Juraszek (9-tka Dzierżoniów), Dawid Szwedzki (WKS Śląsk Wrocław). Pierwszy medal dla reprezentacji wywalczył Kawęcki. Po pięćdziesięciu metrach Polak był trzeci. Przed nim płynęli Christian Diener z Niemiec i Apostolos Christou z Grecji. Po stu metrach Kawęcki był już drugi i cały czas przyspieszał. Do Dienera tracił 54 setne sekundy. Końcówka należała do Polaka. Kawęcki wyprzedził Niemca i dopłynął do ściany basenu z czasem 1:49,26.

ALEKSANDRA SZUMSKA

Rekordowy memoriał

30. edycja Memoriału Marka Petrusewicza przeszła do historii.

Rekord i hipotermia

Choć apetyty był na pobicie rekordu świata w długodystansowym pływaniu bez piany na otwartych wodach, to skończyło się na pobiciu rekordu Polski. Krzysztof Gajewski w 32,5 godziny przepłynął 78,7 km.

Wpław po rekord

W zeszłym roku w siedem dni przepłyną siedem największych polskich jezior, zimą zorganizował także zawody Underground Swim, tym razem przed Krzysztofem Gajewskim jeszcze większe wyzwanie. – Chciałbym pobić rekord świata w ciągłym pływaniu na wodach otwartych w kategorii „the Longest Lake Swim”.

Siła Juvenii

Bardzo udanie zakończyły się mistrzostwa Polski w pływaniu dla wrocławskich drużyn. Najlepszą ekipą okazała się Juvenia Wrocław, której zawodnicy zdobyli 12 medali (10 złotych i 2 srebrne).