Mistrzostwa Europy w łucznictwie

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Legnica jest już gotowa na przyjęcie najlepszych łuczników Europy. Zawodnicy wciąż przybywają do miasta, część z nich przyjechała już wcześniej, żeby na miejscu szlifować formę. Oficjalne rozpoczęcie imprezy już dziś (poniedziałek) w Akademii Rycerskiej. Finały zaplanowano na najbliższą sobotę.

avatar
Legnica jest już gotowa do rozegrania pierwszych w historii Polski mistrzostw Europy w łucznictwie (fot. archiwum organizatora)

Legnica gości największe gwiazdy europejskiego łucznictwa. Pierwsze w historii rozgrywane na polskiej ziemi mistrzostwa Europy rozpoczną się już dziś – poniedziałek, 27 sierpnia, o godzinie 18:00 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej. Dzień później na stadionie lekkoatletycznym w Parku Miejskim łucznicy zmierzą się w rundach kwalifikacyjnych. Od zeszłej środy budowane były tory dla łuczników. – Przygotowania szły pełną parą. Szykowaliśmy się do kongresu sprawozdawczo- wyborczego Europejskiej Federacji Łuczniczej, a jednocześnie budowaliśmy tory treningowe, tory na kwalifikacje. Pomału przygotowujemy się też do budowy areny na finały. Wszystko przebiega zgodnie z harmonogramem – relacjonuje prezydent Komitetu Organizacyjnego Józef Baściuk. Przez blisko tydzień w Legnicy o medale będą rywalizować najlepsi łucznicy Europy. Przyjadą m.in. medaliści igrzysk olimpijskich w Rio: wicemistrzowie w łuku klasycznym Niemka Lisa Unruh oraz Francuz Jean-Charles Valladont. Udział zapowiedzieli również wiceliderka światowego rankingu Rosjanka Ksenia Perova oraz trzeci na listach Holender Steve Wijler. W łuku bloczkowym wystąpi m.in. dwóch najwyżej notowanych zawodników na świecie – Duńczyk Stephan Hansen, który triumfował w The World Games 2017 we Wrocławiu, oraz Mike Schloesser z Holandii.

RED

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 7 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.