Mistrzostwa Europy w łucznictwie zakończone

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 3 września 2018

W Legnicy dobiegły końca jubileuszowe 25. Mistrzostw Europy w Łucznictwie. Ozdobą finałów był pojedynek Steve’a Wijlera z Danem Olaru, a bohaterką dnia została 19-letnia Turczynka Yasemin Anagoz, która jako jedyna zdobyła dwa złote medale. Na podium stanął też drugi w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk europejskich Kacper Sierakowski.

avatar
W Legnicy przez tydzień rozgrywane były jubileuszowe 25. mistrzostwa Europy w łucznictwie klasycznym i bloczkowym (fot. archiwum organizatora)

Mistrzostwa Europy w łucznictwie rozpoczęły się w Legnicy w poniedziałek, ale już w niedzielę miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Podczas Kongresu Sprawozdawczo- Wyborczego Europejskiej Federacji Łuczniczej wybrany został jej przewodniczący. Po raz czwarty z rzędu funkcję przewodniczącego WEA będzie pełnił Włoch Mario Scarzella. Za jego kolejną reelekcją zagłosowało 41 z 42 delegatów (jeden wstrzymał się od głosu). Wiceprzewodniczącym ponownie został Hakan Cakiroglu. Z funkcji sekretarza generalnego po 18 latach zrezygnowała Marinella Pisciotti, a zastąpiła ją na tym stanowisku Alessandra Colasante. Do zarządu w miejsce Vicente Martineza Orgy wszedł Darko Uidl, a do komisji młodzieżowej wybrano Marię Kirillipoulou. Scarzella stara się popularyzować łucznictwo m.in. zabiegając o organizację zawodów poza stadionami. – W ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Wypracowaliśmy specjalny koncept. Zmieniają się zasady. Nie chcemy, żeby ograniczało się wyłącznie do strzelania. Chcemy wprowadzić łucznictwo do telewizji, tak aby zyskało jak największą widownię. Za cel stawiamy sobie organizowanie finałów w centrum miasta, bo zawody może wtedy obejrzeć wielka publiczność. W ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła również liczba uczestników, podniósł się także poziom – mówił nowy starty przewodniczący. Włoch bardzo cieszył się, że areną finałów mistrzostw Europy w Legnicy był rynek miejski. – To dla mnie jeden z największych powodów do satysfakcji. W końcu organizowanie zawodów w centrum miasta stawiamy sobie za priorytet. Prosiliśmy o to wiele różnych komitetów organizacyjnych. Łucznictwo mogą wtedy podziwiać także osoby, które nie znają tego sportu. To wielki sukces z medialnego punktu widzenia. Transmisja z rynku lub innego centralnego miejsca w mieście, a nie ze zwykłego stadionu, to wielka zaleta – zakończył przewodniczący Europejskiej Federacji Łuczniczej.

RED

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 4 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment