Mistrzostwa Europy U-23 w lekkiej atletyce

, poniedziałek, 17 lipca 2017

Świetnie spisali się polscy lekkoatleci na rozgrywanych w Bydgoszczy mistrzostwach Europy do lat 23. Złoty medal ze świetnym wynikiem wywalczył Konrad Bukowiecki. Nasz kulomiot wręcz rozniósł rywali. Na pierwszym stopniu podium stanęła także sprinterka Ewa Swoboda. 

avatar
Konrad Bukowiecki nie dał szans swoim rywalom. Został mistrzem Europy, a także pobił rekord Europy do lat 23 (fot. archiwum PZLA)

Finał biegu na 100 metrów otwierał główną część popołudniowej sesji piątkowych zmagań na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Ewa Swoboda biegła po siódmym torze. Na metę Swoboda wpadła jako pierwsza, a po chwili na tablicach wyników wyświetlono jej wynik 11:42. – Czuję się bardzo dobrze, popłakałam się troszeczkę. Jestem szczęśliwa, że mam złoty medal, ale nie zrobiłam jeszcze minimum na mistrzostwa świata. Mam nadzieję że w następnym starcie uda się je zdobyć – mówiła Ewa Swoboda. Konrad Bukowiecki rywalom złudzeń nie pozostawił już w pierwszej próbie. Polak pchający jako drugi w konkursie finałowym poprawił wynikiem 21,44 swój własny, zaledwie 1-dniowy, rekord mistrzostw Europy. Na tym jednak nie poprzestał. W ostatniej serii przypieczętował swój wielki triumf wynikiem 21,59! – Lekkie korekty w technice i Konrad spokojnie pokusi się o 22 metry – przekonywał po zakończonym konkursie dyrektor sportowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Kęcki. Daria Zabawska w pierwszej kolejce rzutu dyskiem uzyskała świetną odległość 59,03 i objęła prowadzenie.

OSZ

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 8 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.