Mistrzostwa Europy do lat 23 w judo

Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław) po raz drugi w tym roku stanął na najwyższym stopniu podium mistrzostw starego kontynentu w judo. Tym razem zaledwie 19-letni Damian wystartował w mistrzostwach do lat 23 i znów okazał się bezkonkurencyjny. Rywalizacja toczyła się w Pradze. Szwarnowiceki pokonał wszystkich swoich rywali, a w finale wygrał z Włochem Andre Regina na wazari. Przypomnijmy, że we wrześniu w chorwackim Porecu Szwarnowiecki w niesamowitym stylu wywalczył tytuł mistrza Europy do lat dziewiętnastu.

Niespełna miesiąc później okazał się najlepszym judoką w kraju w kategorii 73 kg, zwyciężając w mistrzostwach Polski seniorów. Te zwycięstwa spowodowały, że jako najlepszy zawodnik w kraju w kat. wagowej 73 kg mógł wystartować w mistrzostwach Europy do lat 23. – Kolejnym celem są igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro – tak swoje zwycięstwo skwitował Szwarnowiecki bezpośrednio po zakończeniu walki finałowej. – W tym roku wygrałem wszystko, co było do wygrania, teraz chciałbym sprawdzić się w turniejach seniorskich, żeby rozpocząć rywalizację o Igrzyska – mówi zawodnik Gwardii Wrocław. Szwarnowiecki w tym roku wywalczył aż 4 tytuły mistrzowskie: mi istrzostwo Polski Juniorów, seniorów, mistrzostwo Europy juniorów oraz młodzieży. Jest jednym z niewielu judoków w historii, który w tak młodym wieku triumfował w zawodach tej rangi do lat 23.

RED

Święto dżudo w Orbicie

Około 350 zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów Europy i nie tylko wzięło udział w zawodach Pucharu Europy Juniorów U-20 w Dżudo, które w miniony weekend odbyły się we Wrocławiu. W hali Orbita Polacy wywalczyli 7 medali, a najlepiej wypadł drugi w kategorii 90 kg, Patryk Ciechomski.

Judo w Orbicie

Już w najbliższy weekend około 400 młodych zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów wystąpi w zawodach Pucharu Europy Juniorów i Juniorek w Judo, które odbędą się we wrocławskiej hali Orbita.

Judocy odlecieli!

Dwaj judocy wrocławskich klubów Mateusz Rudnicki (Gwardia, +100 kg) oraz Jakub Wójcik (AZS AWF, 100 kg) zostali powołani na Mistrzostwa Europy Młodzieżowców, które już w najbliższy piątek (18 listopada) rozpoczną się w Tyumenie (Rosja).

Bojkot w tle

We Wrocławiu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w judo. Niestety, z powodu niesnasek w środowisku z udziału w imprezie zrezygnowało kilka klubów, m.