Miedź Legnica zdegradowana!

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 20 maja 2019

Miedź Legnica wraca do I ligi! Podopiecznym Dominika Nowaka nie pomógł bohaterski zryw w ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy i zwycięstwo 5:4 w Krakowie z Wisłą. W rozgrywanym równolegle meczu w Płocku tamtejsza Wisła zremisowała bezbramkowo ze zdegradowanym już wcześniej Zagłębiem Sosnowiec i o punkt wyprzedziła legniczan w tabeli.

Petteri Forsell i jego koledzy żegnają się z ekstraklasą (fot. Ł. Haraźny)

Przed pierwszym gwizdkiem sobotniego spotkania w Krakowie warunki były jasne. Po wtorkowej porażce 0:2 ze Śląskiem legniczanie ograniczyli swoje szanse na utrzymanie wręcz do rozmiarów cudu. Miedź, aby utrzymać się w lidze, musiała wygrać w Krakowie z Wisłą, a Zagłębie Sosnowiec pokonać Wisłę w Płocku. Mecz w Krakowie od samego początku był bardzo szybki i toczony w dużym tempie. Miedź w całym spotkaniu atakowała, co ostatecznie dało jej aż 5 goli na koncie. Zacznijmy jednak od początku. W 26. minucie Petteri Forsell stanął przed szansą otworzenia wyniku. Najlepszy strzelec Miedzi nie wykorzystał jednak „jedenastki” przegrywając pojedynek z Mateuszem Lisem. Chwilę później ta sytuacja zemściła się na Miedzi. W 32. minucie Kolar uderzył z dystansu i otworzył wynik. Chwilę później goście ponownie wywalczyli rzut karny. Tym razem skutecznym strzelcem był Joan Roman. W Krakowie do przerwy był więc remis, podobnie jak w Płocku, gdzie kibice już do ostatniego gwizdka nie doczekali się bramek. Miedź, mimo niepocieszających wieści z Mazowsza, postanowiła walczyć do końca.