Michael Jung wygrał Puchar Świata w WKKW

, poniedziałek, 30 czerwca 2014

Po konkursie Pucharu Narodów na hipodromie w Morawie po raz kolejny zabrzmiał hymn Niemiec. Reprezentacja Niemiec prowadziła już od pierwszego dnia z różnicą ponad 30 punktów do Wielkiej Brytanii. Dla miłośników WKKW z pewnością nie jest to dużym zaskoczeniem, ponieważ w składzie drużyny niemieckiej była „złota trójka” ostatnich Igrzysk Olimpijskich: Michael Jung, Dirk Schrade i Sandra Auffarth.

avatar
Michael Jung był bezkonkurencyjny na trasie crossu i w całym konkursie

Drugie miejsce należy do drużyny z Wielkiej Brytanii, która tym samym obejmuje prowadzenie w ogólnej klasyfikacji cyklu Pucharu Narodów 2014. Trzecie miejsce w CIC03*-NC zajęła reprezentacja Holandii z łącznym wynikiem 253,50 punktów karnych.
W klasyfikacji indywidualnej również prowadzą reprezentanci Niemiec. Próba skoków przez przeszkody nie miała wpływu na zmianę wyników. Pierwsze miejsce zajął Michael Jung łącznym wynikiem po wszystkich próbach 35,40 punktów karnych, drugie Dirk Schrade (43,20 pkt), trzecie Sandra Auffarth (44,20 pkt). Z Polskiej ekipy najlepszy był Wiesław Nowak reprezentujący barwy gospodarza zawodów – Klubu Jeździeckiego Stragona Strzegom, kończąc z finalnym wynikiem 93 punktów. Emocji nie zabrakło też w innych konkursach. CCI3* bez wątpienia dostarczył widzom największych wrażeń. Próba skoków przypominała próbę crossu. Do ostatniej sekundy ważyły się losy konkursu. Ostatecznie wygrała reprezentantka Wielkiej Brytanii – Nicky Roncoroni dosiadająca konia Stonedge, z wynikiem 63,60 punktów karnych. Jako jedyna z pierwszej trójki pokonała parkur bezbłędnie.
Drugi, mimo jedenastu punktów karnych z parkuru, był Stefano Fioravanti z Włoch.
Jednak najwięcej radości i łez radości dostarczyło trzecie miejsce Marty Dziak-Gierlicz i Vacata JP, która pokonała wczoraj na crossie wszystkich zawodników. Ostateczny wynik zawodniczki, to 71,60 punktów karnych. Start w Strzegomiu zagwarantował Marcie Dziak-Gierlicz kwalifikacje do tegorocznych Mistrzostw Świata. Reprezentantka Szwajcarii Eveline Bodenmuller, startująca na 11-letniej klaczy Unita MB CH, po próbie skoków przez przeszkody obroniła pozycję lidera konkursu CCI2*. Drugie i trzecie miejsce wywalczyli Polacy: Paweł Warszawski i Jan Kamiński. Warto dodać, że Paweł Warszawski na Filerze (12-letnim ogierze polskiej hodowli), jako jedyny z całej stawki startujących w tym konkursie zawodników, pokonał parkur bezbłędnie. Do próby skoków nie przystąpiło pięciu zawodników, którzy odpadli po wczorajszej próbie crossu.

RED


źródło: brak danych


Proste pytanie: 6 + 9 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.