Metraco Zagłębie rozbiło KPR 31:13 (15:3)

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 5 marca 2018

Ponoć derby rządzą się swoimi prawami. Drużyny teoretycznie słabsze są w stanie sprawić niespodziankę w konfrontacji z dużo silniejszym przeciwnikiem. Tym razem ta teoria nie potwierdziła się. Jeleniogórski KPR został zdemolowany przez Metraco Zagłębie, które w pierwszej połowie pozwoliło gospodyniom zdobyć zaledwie trzy bramki!

Zagłębie zdeklasowało w Jeleniej Górze miejscowe KPR (fot. G. Bereziuk)

Pierwsza połowa była wielkim triumfem lubińskiej defensywy. Łatwo policzyć, że KPR zdobywał średnio jednego gola na dziesięć minut. Na superligowym poziomie takie rzeczy często się nie zdarzają. Wielu fanom z Jeleniej Góry przed oczami stanął jesienny mecz w Lubinie, gdzie ekipa trenera Michała Pastuszki grała jak sparaliżowana. Teraz te obrazy wróciły, bo konto jeleniogórzanek dopiero w dwunastej minucie spotkania otworzyła Aleksandra Tomczyk, skutecznie wykonując rzut karny. W tym momencie Zagłębie prowadziło już 7:0. Po chwili na jeleniogórską drużynę spadły kolejne bomby. Kolejno trafiały Agnieszka Jochymek, Małgorzata Buklarewicz, Jovana Milojević i było 1:10. Żółto-niebieskie odpowiedziały trafieniami Karoliny Kanickiej i Małogorzaty Jurczyk. Przez trzynaście pozostałych minut Monika Maliczkiewicz wygrała wszystkie pojedynki z rywalkami, a jej koleżanki dołożyły pięć bramek. Po zmianie stron Bożena Karkut rotowała składem. W ofensywie Zagłębie grało swoje i mogło wygrać zdecydowanie wyżej, gdyby nie postawa w bramce Natalii Filończuk. Bramkarka KPR kapitalnie interweniowała przy wielu kontrach gości i zdecydowanie wyrosła w tym meczu ponad koleżanki z zespołu. KPR wprawdzie poprawił skuteczność, ale złego wrażenia z pierwszej połowy nie zdołał zatrzeć. Łącznie dwumecz z KPR-em szczypiornistki z Lubina wygrały 77:28. Takiej dysproporcji w rywalizacji dolnośląskich klubów jeszcze nie było.