Mecz w Rybniku przełożony!

, poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Podczas przerwy między sezonami poddawano pod dyskusję fakt, że PGE Ekstraliga startuje zbyt późno. Tymczasem warunki pogodowe panujące w Polsce uniemożliwiły po raz kolejny rozegranie większości meczów żużlowych, w tym m.in. ROW Rybnik – Betard Sparta Wrocław.

avatar
Wrocławianie na pierwszy mecz w PGE Ekstralidze muszą czekać do 30 kwietnia (fot. M. Szmyd)

Pada śnieg, pada śnieg
W stolicy Dolnego Śląska pomimo niskiej temperatury w minionym tygodniu panowała wiosenna aura, tymczasem w oddalonych o niespełna dwieście kilometrów Rybniku czy Częstochowie powróciła zima. Obfite opady śniegu oraz prognoza pogody, która nie zapowiadała jej poprawy, były przyczyną przełożenia kolejnych dwóch spotkań PGE Ekstraligi. Decyzja, podobnie jak w ubiegłym tygodniu, została podjęta wcześniej, by kluby nie musiały ponosić dodatkowych kosztów. Nowy termin rozegrania tego spotkania nie jest jeszcze znany, natomiast zaległy mecz między Fogo Unią Leszno i Betard Spartą Wrocław zaplanowany został na piątego maja. Przełożenie znacznej części 1. kolejki PGE Ekstraligi na początek przyszłego miesiąca spowodowało, że II runda Speedway Best Pairs, w którym rywalizuje zespół Eko-Dir Speedway Team (składający się z żużlowców Betard Sparty), odbędą się czwartego maja, a nie dwa dni wcześniej jak planowano.

Niebiescy na czele
Wrocławianie nie próżnowali w wolnym czasie i razem z żużlowcami Zdunek Wybrzeża Gdańsk odbyli kolejny trening na Stadionie Olimpijskim. Zawodnicy rozegrali czwórmecz, a zwycięska okazała się drużyna startująca w niebieskich kaskach, którą tworzyli Maciej Janowski, Tomasz Jędrzejak, Vaclav Milik oraz Oskar Bober. Najlepsi tego dnia na torze okazali się kapitan Betard Sparty Wrocław oraz Tai Woffinden, którzy zdobyli po trzynaście punktów, a o dwa mniej na swoim koncie zgromadził Andzej Lebedev.

DAMIAN ORŁOWICZ

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 3 + 3 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.