ME w pływaniu

Maciej Szumski, poniedziałek, 26 listopada 2012

Tylko jeden krążek zdołali wywalczyć reprezentanci Polski na pływackich mistrzostwach Europy w Chartres.

Złoty medal zdobył pochodzący z Głogowa Radosław Kawęcki, dzięki któremu nasza ekipa zajęła 11. pozycję w klasyfikacji medalowej. Kawęcki wygrał swój wyścig na 200 m stylem grzbietowym z czasem 1:48:51. Polak ustanowił tym wynikiem nowy rekord całej imprezy oraz kraju. We Francji wystąpiło jeszcze dwóch naszych pływaków: Mateusz Sawrymowicz i Konrad Czerniak. Niestety, nie zdołali oni uplasować się na pozycjach medalowych. Sawrymowicz pokonał dystans 1500 m w czasie 14:43:87 i zajął miejsce tuż za podium. Najgorzej z trójki Polaków wypadł Konrad Czerniak. Zawodnik Wisły Puławy finał 50 m stylem dowolnym zakończył na siódmym miejscu z czasem 21:70. Klasyfikację końcową wygrali gospodarze imprezy, Francuzi, przed Danią i Węgrami. W porównaniu do ubiegłorocznych mistrzostw Europy, który odbyły się w Szczecinie, Polacy zanotowali znacznie słabszy występ. Wtedy bowiem naszej drużynie udało się wywalczyć aż osiem medali.