ME U-18: Polska w ćwierćfinale!

, wtorek, 26 lipca 2011

Znakomicie dysponowana juniorska reprezentacja Polski ograła Serbów 70:61, odnosząc czwarte zwycięstwo w piątym spotkaniu mistrzostw Europy do lat 18. Nie do zatrzymania był Piotr Niedźwiedzki, który zdobył 22 punkty, w tym 16 w pierwszej połowie! 14 oczek i 10 zbiórek miał Mateusz Ponitka.

Wtorkowy mecz przeciwko Serbii od pierwszych akcji przebiegał pod dyktando biało-czerwonych. Festiwal rzutów za trzy punkty otworzył Mateusz Ponitka. Trzy kolejne trafienia z dystansu zaliczył znakomity tego dnia Piotr Niedźwiedzki, dzięki któremu Polska objęła prowadzenie 14:7. W pierwszych minutach drugiej kwarty Serbowie popisali się serią dziewięciu kolejnych zdobytych punktów i wygrywali 23:19. Ich radość nie trwała jednak długo. Kolejnych pięć oczek na konto biało-czerwonych dopisał Niedźwiedzki i Polska ponownie prowadziła – 26:23. Do przerwy podopieczni Jerzego Szambelana, niesieni głośnym dopingiem niezawodnych kibiców, utrzymywali dwupunktowe prowadzenie 31:29. Ponad połowę dorobku gospodarzy stanowił wynik Piotra Niedźwiedzkiego, który miał w tym momencie na swoim koncie aż 16 punktów (4/6 za trzy)!

Proste pytanie: 8 + 2 =