Matlak nadal na czele stawki

, czwartek, 27 grudnia 2012

Serial p.t. „Nowy trener Impela Wrocław” trwa w najlepsze. Pomimo wieści z kilku źródeł o niemal zaklepanym temacie trenera Jerzego Matlaka we Wrocławiu, ostatecznie przed świętami bożonarodzeniowymi nic w tej kwestii się nie wyjaśniło. Opiekunem Impelek nie będzie również były już selekcjoner reprezentacji Polski Alojzy Świderek. 

avatar
Ten dżentelmen na ławce Impela Wrocław nie zasiądzie (@ fot. fivb.org)

Jeszcze przed rozpoczęciem okresu świąteczno-noworocznego prezes Impel Volleyball S.A. Jacek Grabowski przebąkiwał, że w grę o stanowisko trenera wrocławskiego zespołu wchodzi kandydatura właśnie Jerzego Matlaka i ewentualnie dwójki zagranicznych szkoleniowców. Z naszych źródeł wiadomo było, że w stawce liczył się również trener Alojzy Świderek. Postanowiliśmy zapytać samego zainteresowanego, czy coś jest na rzeczy. – Rozmawiałem się z Impelem, byliśmy w kontakcie. Przyznaję jednak otwarcie, że na teraz nie biorę pod uwagę opcji wrocławskiej. Mam dość istotny problem rodzinny, w kwestii zdrowotnej. W związku z tym do końca maja na pewno będę związany z Warszawą – powiedział otwarcie w rozmowie ze „Słowem Sportowym” były już szkoleniowiec żeńskiej reprezentacji Polski.

Wydaje się więc, że ponownie – niczym bumerang – powraca temat trenera Matlaka. I tutaj pojawią się jednak spore wątpliwości. Były trener drużyny z Sopotu nie jest skory przenosić się do Wrocławia stosunkowo krótko po przenosinach na Pomorze. Wróbelki ćwierkają, że Matlakowi ponoć bliżej jest do… Polic, aniżeli do Wrocławia. Mimo wszystko – z polskich kandydatur – ta „matlakowa” wydaje się być najmocniejszą i najpewniejszą.

Co do zagranicznych kandydatur, tutaj spodziewać się można „kilku” możliwości. Trudno jednak mówić o konkretach, przede wszystkim ze względu na rynek, który mimo nietypowego momentu roku kalendarzowego, w światowym wydaniu siatkarskim i tak jest – lekko mówiąc – spory.

Czy temat nowego trenera wyjaśni się jeszcze w 2012 roku? O zmianach, ewentualnych tropach oraz bardziej konkretnych wiadomościach będziemy informować na bieżąco. 


źródło: własne


Proste pytanie: 0 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.