Mat Atom Deweloper Cycling Team szlifuje formę przed sezonem 2019

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 11 lutego 2019

Do rozpoczęcia sezonu kolarskiego w Polsce pozostały dwa miesiące. Kolarki wrocławskiej ekipy Mat Atom Deweloper Cycling Team szlifują formę na kolejnych zgrupowaniach. O planach grupy opowiada trenerka Paulina Brzeźna-Bentkowska, a swoje cele na 2019 roku zdradzają nam same zawodniczki.

avatar
Kolarki MAT Atom szlifują formę przed sezonem 2019 (fot. H. Tomasiewicz)

Jak wyglądają przygotowania do sezonu?
PAULINA BRZEŹNA-BENTKOWSKA:
– Pozytywnie. Mamy już za sobą pierwsze zgrupowanie szkoleniowe w Chorwacji i trzydniową konsultację torową w Pruszkowie, po której dziewczyny bezpośrednio pojechały na kolejne zgrupowanie w okolice Splitu. Natomiast Łucja Pietrzak i Justyna Kaczkowska są już na ostatniej prostej przed zbliżającymi się Torowymi Mistrzostwami Świata w Pruszkowie. Liczę, że początek walki o kwalifikacje olimpijskie będzie dla nasze dwójki udany.
W ekipie pojawiły się nowe twarze, czy dziewczyny miały już trochę czasu żeby się zgrać?
– Pojawiły się trzy nowe zawodniczki: Oliwia Majewska, Wiktoria Kierat i Weronika Humelt. Po raz pierwszy dziewczyny miały okazję poznać się podczas badań wydolnościowych pod koniec listopada. Potem było już łatwiej: sesja fotograficzna, zgrupowanie w Chorwacji i na koniec Bal Sportowca „Słowa Sportowego”.
Gdzie rozpoczniecie sezon?
– Początkowo planowaliśmy rozpocząć ściganie w Hiszpanii, ale jednak zaczniemy od swojego podwórka i Ślężańskiego Mnicha. Sezon jest długi, najważniejsze dla nas imprezy zaczynają się od czerwca. Dziewczyny to nie maszyny, mają ograniczoną energię, więc muszą ją oszczędzać na te kluczowe starty.

Rozmawiała
ALEKSANDRA SZUMSKA


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 1 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.