Marcin Lewandowski drugi na zawodach Diamentowej Ligi

Waldemar Niedźwiecki, czwartek, 30 czerwca 2011

Polski biegacz podczas zawodów Diamentowej Ligi w Lozannie ukończył finał biegu na 800 m ze srebrnym medalem, przegrywając tylko z rekordzistą świata - kenijczykiem Davidem Rudishą. W zawodach pchnięciu kulą trzecie miejsce zajął Tomasz Majewski.

picasaweb

Kenijczyk jest absolutnym dominatorem na 800 metrach w tym roku. Podczas zawodów w Nancy uzyskał najlepszy tegoroczny rezultat na świecie - 1.43,66. W Lozannie tego wyniku nie pobił uzyskując czas 1.44,15. Również Lewandowski nie zdołał poprawić swojego rezultatu z Bydgoszczy (1:44,61). Do srebra wystarczyło 1:45,01. Zawodnik SL WKS Zawisza Bydgoszcz w pokonanym polu zostawił m.in. mistrza świata z Berlina w biegu na 800 m Mbulaeniego Mulaudziego z RPA i złotego medalistę z igrzysk olimpijskich w Pekinie w biegu na 1500 m Kenijczyka Asbela Kipropa. Trzecie miejsce zajął Markańczyk Amine Laalou.

Medal zdobył również drugi z naszych reprezentantów - Tomasz Majewski. Mistrz olimpijski z Pekinu ze swym najlepszym w tym roku wynikiem 21,55 zdobył brązowy medal. Przed nim uplasowali się Amerykanie - Christian Cantwell 21,83 i Ryan Whiting 21,76.

Biegu na 1500 metrów nie ukończyła Renata Pliś. Zawodniczka Maratonu Świnoujście osiągnęła zatem zamierzonego minimum PZLA na MŚ (4.05,90).

źródło: Słowo Sportowe

Proste pytanie: 10 + 4 =