Małopolski Wyścig Górski

, poniedziałek, 12 czerwca 2017

Zmęczony i nieco znudzony ściganiem jechał Maciej Paterski na Małopolski Wyścig Górski. – Przed drugim etapem czułem się naprawdę źle, przede wszystkim bardzo, bardzo zmęczony, z każdym kilometrem było jednak coraz lepiej. Nogi mnie niosły, aż po to zwycięstwo – mówił zadowolony „Patera”, który w Małopolsce wygrał dwa etapy i klasyfikację generalną wyścigu.

avatar
Maciej Paterski najlepszy na 2., 3. etapie MWG, a także w klasyfikacji generalnej (fot. archiwum klubu)

Do MWG CCC Sprandi Polkowice przystąpiło w sześcioosobowym składzie: Paterski, Owsian, Schlegel, Banaszek, Małecki oraz Stosz. Wyścig rozpoczął się czwartkowym kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, który tradycyjnie odbył się na krakowskim rynku. Kryterium nie było zaliczane do generalki, ale zwycięzcy zdobywali w nim koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji. Zmagania składały się z dwóch etapów – najpierw rozegrano tradycyjne kryterium z udziałem wszystkich kolarzy, startujących w etapowych zmagań. Najlepsza „12” zapewniała sobie awans do rundy finałowej. Do niej zakwalifikowali się Alan Banaszek oraz Maciej Paterski. Finał miał formę wyścigu eliminacyjnego, czyli na każdym okrążeniu odpadał ostatni. Banaszek okazał się być najlepszy w tej formule i na pierwszym etapie wystąpił w koszulce lidera.

Pierwszy etap dla Zielińskiego

Do pierwszego odcinka Małopolskiego Wyścigu Górskiego peleton wystartował z malowniczej Alwerni. Etap był krótki – liczył sobie zaledwie 120 kilometrów. Od startu tempo jazdy było mocno wyśrubowane. Chętnych do odjazdu było wielu. Żadna z podejmowanych akcji jednak nie przynosiła efektu i dopiero po 35 kilometrach na prowadzenie udało się wysunąć Wojciechowi Pszczolarskiemu (SKC Tufo Prostejov) i Yauheniemu Sobalowi (Minsk Cycling Team). Gdy przewaga ucieczki spadła poniżej 3 minut, czołówka się rozdzieliła. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu. W finałowej rozgrywce najlepszy okazał się Kamil Zieliński z Domin Sport, który na kresce wyprzedził Gaspera Katrasnika z Adria Mobil i Pawła Franczaka z Team Hurom. Objął też prowadzenie w generalce.

OSZ

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 2 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment