Małachowski i Skwarski najpopularniejsi

, poniedziałek, 23 stycznia 2017

Poznaliśmy najpopularniejszych sportowców, trenerów oraz działaczy wybranych przez Czytelników „Słowa Sportowego”. Wśród sportowców zwyciężył Piotr Małachowski, wśród trenerów Bartosz Skwarski, a działaczy Monika Szewczyk-Gierszon. To był rekordowy plebiscyt pod względem oddanych głosów. Sama tylko Monika Szewczyk-Gierszon na swoim koncie miała ponad 10800 punktów!

avatar
To była wyjątkowa impreza. Bal Sportowca 2017 udał się od A do Z (fot. T. Hałas)

Mnóstwo pracy, przygotowań, a wszystko po to, żeby spotkać się w tę jedną, wyjątkową noc na Stadionie Wrocław i nagrodzić tych najpopularniejszych. Żałujemy, że tegoroczny bal już za nami, tak więc wspomnijmy to, co działo się w nocy z piątku na sobotę.

Szalone głosowanie
Jak co roku przygotowania do Balu Sportowca wiążą się z ogromnym nakładem pracy. W tym roku pracy było dużo, dużo więcej, a to za sprawą naszych Czytelników. Policzenie wszystkich oddanych głosów kosztowało naszą redakcyjną koleżankę kilka nieprzespanych nocy. Prawdziwą rekordzistą była Monika Szewczyk-Gierszon, która na swoim koncie zgromadziła ponad 10 800 punktów! Głosy na Panią Monikę przychodziły niemalże z całego terenu naszego województwa. Walkę z Prezes Wiwy Goszcz próbował nawiązać Zbigniew Prejs z Głogowa, ale w tym roku nikt nie mógł się równać ze zwyciężczynią w kategorii działacz roku. Trzecie miejsce dla Katarzyny Ziobro-Franczak ze Ślęzy Wrocław. Wśród trenerów najwięcej punktów zgromadził Bartosz Skwarski z Polkowic (karate tradycyjne). Po piętach deptał mu Marcin Palica i tak naprawdę o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz ostatniego dnia głosowania. Kolejne miejsca zajęli: Renata Klekotko, Dariusz Łoś i Arkadiusz Rusin. Wśród sportowców nie było niespodzianki, triumfował Piotr Małachowski. Na podium znalazła się Jolanta Zawadzka, która wraz z koleżankami z drużyny odniosły historyczny sukces, zdobywając srebrny medal podczas olimpiady szachowej. Trzecie miejsce dla sportowca, który udowadnia, że niemożliwe nie istnieje – Jacka Gaworskiego. Jeszcze kilka lat temu podczas balu staraliśmy się naszych gości zainteresować historią Jacka i pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie, żeby chory florecista mógł spełnić swoje marzenia i pojechać na paraigrzyska do Rio. Udało się! Jacek Gaworski nie tylko do Rio pojechał, ale w dodatku z Brazylii przywiózł srebrny medal! – Dziękuję mojej Kochanej, Żonie, bez której to wszystko nie byłoby możliwe. Kochanie Kocham Cię! – mówił ze sceny „Gawor”, a wielu gości w tym momencie z pewnością miało łzy w oczach. O włos podium przegrali Szymon Adamczyk z Panthers Wrocław i pływaczka Alicja Tchórz. Kolejne miejsca zajęli: Kuba Tokarz – mistrz olimpijski w parakajakarstwie, Robert Sobera – mistrz Europy w skoku o tyczce, Agnieszka Kąkolewska – siatkarka Impela, Paulina Brzeźna-Bentkowska – kolarka Mat Atom Sobótka, a dziesiąte miejsce zajęła karateczka Nikoletta Dzióba. Podczas Balu wręczyliśmy także nagrody specjalne. Imprezą roku wybraliśmy 34. PKO Wrocław Maraton. Drużyną roku została grupa kolarska Mat Atom Sobótka, najlepszym sportowcem obcokrajowcem została Sharnee Zoll-Norman. Od 20 stycznia (dzień balu) do rozpoczęcia igrzysk The World Games pozostawało równo pół roku. W związku z tym postanowiliśmy uhonorować najlepszych sportowców dyscyplin TWG za rok 2016. Zwyciężyła drużyna Panthers Wrocław przed Michałem Turyńskim i Emilią Maćkowiak.

Nasi partnerzy są wielcy!
Nie byłoby tej wyjątkowej imprezy, gdyby nie nasi wspaniali partnerzy! Nie sposób wymienić wszystkich, ale tradycyjnie byli z nami: Młodzieżowe Centrum Sportu, Totalizator Sportowy, Firma Atom, Huber Polska, Wrocławski Komitet Organizacyjny The World Games, Fabryka Mebli Bodzio, CTE S.A, Miasto Wałbrzych, Lazur, Mlekpol, Gmina Żmigród, Twardogóra, Betard, Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich, Spółka Wrocław 2012 – gospodarz Stadionu Wrocław. To dzięki nim po raz kolejny mogliśmy nagrodzić najpopularniejszych, i to dzięki nim mogliśmy się po raz kolejny spotkać w gronie przyjaciół sportu dolnośląskiego i nie tylko. W historii naszego plebiscytu bywało różnie ze współpracą z władzami Wrocławia i Województwa Dolnośląskiego. Był bal w 2009 roku, podczas którego obie jednostki reprezentowało mnóstwo przedstawicieli, którzy wręcz kłócili się o to, kto będzie wręczał nagrody. Później nastąpił podział. Miasto trzymało z nami, urząd marszałkowski z „Gazetą Wrocławską”. Był też moment, w którym nasza impreza była trochę bojkotowana i przez miasto. Mimo wszystko nie poddawaliśmy się i staraliśmy własnymi siłami zorganizować imprezę dla sportowców. Udawało się, choć może nie zawsze nagradzaliśmy laureatów takimi nagrodami jakbyśmy chcieli i na jakie zasługują. Tym razem było inaczej. Wielkie podziękowania należą się wicemarszałek województwa dolnośląskiego – Iwonie Krawczyk, która zaangażowała się w nasze przedsięwzięcie, jak nikt z władz do tej pory. Dzięki niej i Zarządowi Województwa Dolnośląskiego tegoroczni laureaci otrzymali nagrody finansowe. Jeszcze raz dziękujemy za uznanie i obiecujemy, że za rok będziemy trzymać poziom, a nawet postaramy się, żeby Bal Sportowca 2018 był jeszcze lepszy. Jeśli już jesteśmy przy nagrodach, to jak co roku sportowcy i trenerzy otrzymali od nas pierwszą stronę „Słowa Sportowego”, która wypełniona była zdjęciami poszczególnego laureata. Rzecz pracochłonna, ale pamiątka wielka. Nie byłoby okładek gdyby nie nasza redakcyjna koleżanka Monika Pelc, która ostatnie dni przed balem właściwie nie wstawała od komputera, żeby zdążyć przygotować wszystkie nagrody.

RED

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 1 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.