Maciej Janowski najlepszym juniorem świata!

, niedziela, 10 października 2010

Nie było mocnych na Macieja Janowskiego w tegorocznym cyklu IMŚJ. Junior Betardu Sparty Wrocław co prawda nie wygrał ostatniego turnieju w Gnieźnie, ale dziewięciopunktowa zdobycz w pełni wystarczyła do osiągnięcia pierwszego w karierze tytułu mistrza globu. Na podium stanęli także Darcy Ward i Przemysław Pawlicki, którzy o srebro walczyli w biegu dodatkowym.

avatar
Fot. PhotoPresse

„Magic” złoty medal zapewnił sobie już w czternastej gonitwie dnia, gdy zdobył dwa punkty. Rywale nie mieli wówczas nawet matematycznych szans na wyprzedzenie młodego wrocławianina. Rozgrywane w pierwszej stolicy Polski zawody wygrał z kompletem punktów Przemysław Pawlicki. Jedno „oczko” mniej zgromadził drugi Darcy Ward, a trzecie miejsce zajął Patryk Dudek (12 pkt.).
Wyścigi dodatkowe towarzyszyły wszystkim dotychczasowym eliminacjom czempionatu. Nie inaczej było i w Gnieźnie. Taką samą ilością punktów po czterech rundach poszczycić się mogli Przemysław Pawlicki i Ward i to oni stoczyli bój o srebrny medal IMŚJ. Po pasjonującej walce lepszy okazał się jeździec z Antypodów i to na jego szyi zawisł ostatecznie krążek ze srebrnego kruszcu. Starszy z braci Pawlickich musiał zadowolić się najniższym stopniem podium.


źródło: własne


Proste pytanie: 3 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.