Liga Światowa Final Six bez Polaków

Aleksandra Szumska, wtorek, 8 lipca 2014

Dwa weekendowe zwycięstwa z reprezentacją Iranu nie wystarczyły do tego, żeby nasi siatkarze zapewnili sobie awans do Final Six Ligi Światowej. Podopieczni trenera Stephane’a Antigi musieli liczyć na dobrą postawę reprezentacji Italii, ale mocno się przeliczyli. Albo i utwierdzili w przekonaniu, że jeśli na coś warto liczyć, to przede wszystkim na siebie.

avatar

Tegoroczna edycja Ligi Światowej miała być dla naszej reprezentacji przede wszystkim polem doświadczalnym przed docelową imprezą roku 2014, jaką są zbliżające się wielkimi krokami siatkarskie mistrzostwa świata. Biało-czerwoni swoją dobrą postawą rozbudzili jednak apetyty kibiców, które z tygodnia na tydzień były coraz większe. W naszej kadrze obok siatkarzy dobrze znanych, jak Piotr Nowakowski, Michał Winiarski czy Mariusz Wlazły, na dobre zadomowili się także dotychczas bardziej anonimowi: Rafał Buszek czy Mateusz Mika. Kadra Antigi grała chwilami zachwycająco, żeby następnego dnia pokazać zupełnie inne, dużo gorsze oblicze. Taka postawa była szansą zwłaszcza dla równie średnio grającej Brazylii. Podopieczni trenera Bruno Rezende dosłownie rzutem na taśmę awansowali do Final Six, wyprzedzając naszych siatkarzy dosłownie o kilka setów. Biało-czerwonym czkawką odbiły się przede wszystkim wyjazdowe starcia z gospodarzami finałów Włochami (niezawodny Ivan Zaytsev) czy też dwukrotne „zero” w wyjazdowych meczach z rewelacyjnym Iranem. Brak awansu powoduje, że z tzw. okresu przygotowawczego do MŚ Polakom wyskoczyło z pewnością kilka ciekawych pojedynków z silnymi rywalami. Czy to zadziała na naszą kadrę pozytywnie, czy wręcz przeciwnie, przekonamy się już podczas siatkarskiego mundialu. Biało-czerwonym w terminarzu pozostaje teraz skupić się na przygotowaniach i zaplanowanym na 16-18 sierpnia XII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. W Kraków Arenie poza Polakami zagrają reprezentacje: Chin, Rosji oraz Bułgarii.
MACIEJ PIASECKI
PIĄTEK
POLSKA –
IRAN3:1 (-17, 24, 23, 23)
Polska: Nowakowski, Winiarski, Kłos, Wlazły, Drzyzga, Mika, Zatorski (libero) oraz Konarski, Żygadło, Buszek, Ignaczak (libero).
Iran: Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi, Gholami, Ghafour, Mirazjanpour, Zarif (libero) oraz Mahdavi, Tashakori, Ghara, Ebadipour.
SOBOTA
POLSKA –
IRAN3:0 (23, 20, 17)
Polska: Nowakowski, Winiarski, Konarski, Kłos, Drzyzga, Buszek, Zatorski (libero) oraz Wrona, Ignaczak (libero).
Iran: Marouflakrani, Ghaemi, Mousavi, Gholami, Ghafour, Mirzajanpour, Zarif (libero) oraz Mahdavi, Tashakori, Ebadipour.
W pozostałych meczach: Włochy – Brazylia 1:3 (-16, 21, -19, -19) i 1:3 (-25, 18, -17, -16).
KOŃCOWA KLASYFIKACJA
 GRUPY A
1. Włochy    12    19    24:22
2. Iran    12    19    23:22
3. Brazylia    12    17    23:24
3. Polska    12    17    21:23


Młodzi pokazali pazur

Dwa ostatnie mecze w grupie zakończyły się zwycięstwami naszej młodej reprezentacji, która walczyła w historycznym – pierwszym występie Polski w rozgrywkach Ligi Europejskiej. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala z wyjazdu do Azerbejdżanu przywieźli łącznie pięć punktów, za pierwszym razem wygrywając 3:2 (21, 20, -20, -27, 12), a dzień później nie mając już problemów i ogrywając Azerów 3:0 (16, 14, 21). Nie wystarczyło to jednak do awansu do finału LE. Takie prawo wywalczyła bowiem tylko jedna drużyna z grupy A, czyli równiejsza na przestrzeni całych rozgrywek Czarnogóra. Co do rywalizacji pań, niestety Polki ponownie nie sprostały reprezentacji Niemiec. Biało-czerwone dwukrotnie przegrały, w sobotę 0:3 (-20, -23, -25) i niedzielę w takim samym stosunku (-29, -15, -16). Podopiecznym trenera Piotra Makowskiego pozostała do rozegrania jeszcze jedna kolejka spotkań. W dniach 11-13.07 zagrają o drugie miejsce grupy B z reprezentacją Hiszpanii.
(eMPe)


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.