Lider zagra z mistrzem – szlagier w Lubinie!

, poniedziałek, 16 października 2017

Dalej robią swoje siatkarze Cuprum Lubin w nowym sezonie. Cztery mecze, cztery zwycięstwa i fotel lidera rozgrywek. Kolejne punkty Cuprum dołożyło w ostatnią środę, wygrywając 3:1 w Bielsku-Białej z miejscowym BBTS. MVP spotkania wybrano Łukasza Kaczmarka, który jest najskuteczniejszym siatkarzem spośród wszystkich w PlusLidze.

avatar
Cztery mecze i cztery zwycięstwa. Siatkarze z Lubina nie zwalniają tempa - ale teraz przyszedł czas na prawdziwy egzamin. W środę na Dolnym Śląsk przyjedzie mistrzem Polski (fot. materiały prasowe Cuprum Lubin/T. Folta)

Bilans 89 punktów w 4 meczach atakującego Cuprum i reprezentacji Polski robi wrażenie. Sam „Zwierzak” spotkania jednak nie wygrywa, każdy z siatkarzy dokłada swoją cegiełkę. Na wyróżnienie za środowe zwycięstwo obok Kaczmarka wybieramy dwójkę estońskich przyjmujących. Jeden bardziej efektowny w ataku (tj. Robert Täht), drugi w defensywie, przyjęciu – choć i swoje dołożyć do ofensywny potrafi (tj. Keith Pupart). Dobrze w Cuprum funkcjonuje również środek, gdzie Piotr Hain do spółki z Dawidem Gunią uwijają się jak mogą, żeby Michał Masny miał możliwości ciekawego rozegrania. Bicie piany w przypadku pozycji lidera PlusLigi, spoglądając na tabelę i zaawansowanie sezonu, jest zdecydowanie zbyt wczesne. Lubinianie są na czele, swoje powygrywali, ale od najbliższej środy zacznie się gra z tymi najlepszymi w stawce, posiadającymi duży potencjał. Na początek ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która przyjedzie do Lubina w środę (hala RCS, g. 20:30). Po niej tylko dwa dni odpoczynku i kolejne wyzwanie, wyjazd do Bełchatowa, gdzie czekać będzie PGE Skra. Oba spotkania będą transmitowane w telewizji, warto zatem zarezerwować swój czas, niezależnie od ostatecznie wersji, jaką wybiorą kibice. Jedni z natury bywają bowiem wygodni, choć wygląda na to, że wizyta w hali powinna być dobrym wyborem. Dlaczego?

MACIEJ PIASECKI

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego". 


źródło: własne


Proste pytanie: 1 + 8 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.