Leszek Rajski i Tomasz Gmerek z brązowymi medalami mistrzostw Polski

Aleksandra Szumska, czwartek, 8 września 2011

We Wrocławiu rozpoczęły się mistrzostwa Polski seniorów w szermierce. Pierwszego dnia rywalizowali floreciści i florecistki.

avatar
Fot. Archiwum/ Brązowi medaliści Tomasz Gmerek (po lewej) i Leszek Rajski

Tytułu mistrza kraju panów bronił wrocławianin Leszek Rajski (KS Wrocławianie, Grupa Azoty Tarnów). Niestety tym razem nie udało mu się stanąć na najwyższym stopniu podium. W półfinale zaledwie jednym trafieniem uległ reprezentantowi klubu AZS AWFiS Gdańsk Maciejowi Włoskowi. W finale Włosek spotkał się z Marcinem Zawadom (AZS AWF Warszawa). Pierwsze trzy minuty walki należały do Włoska. Później prym wiódł już warszawiak i ostatecznie zwyciężył 15 do 8. Na trzeciej pozycji oprócz Rajskiego uplasował się także drugi wrocławianin – Tomasz Gmerek (KS Wrocławianie). Na dobrym piątym miejscu mistrzostwa zakończył Paweł Szumielewicz (KS Wrocławianie). W ćwierćfinale uległ on swojemu klubowemu koledze Leszkowi Rajskiemu. W rywalizacji pań niespodzianki nie było. Tytuł mistrzyni Polski po raz ósmy wywalczyła Sylwia Gruchała (AZS AWFiS Gdańsk). W finale pokonała Martynę Synoradzką (AZS AWF Poznań) 15 do 6. Brązowe medale dla Małgorzaty Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) oraz Karoliny Chlewińskiej (AZS AWFiS Gdańsk).

Jutro na hali Uniwersytetu Przyrodniczego zawody we florecie drużynowym oraz indywidualnej szpadzie kobiet i mężczyzn. Start o godz. 8.

OSZ


źródło: własne


Proste pytanie: 10 + 5 =


Komentarze:
  • nickname:
    4 lata temu
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.