Legniczanie coraz bliżej ekstraklasy

Monika Pelc, poniedziałek, 12 marca 2018

Legniczanie odnieśli szóste wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Pewnie pokonali w Sosnowcu Zagłębie i awansowali na pozycję lidera tabeli Nice I ligi. – Cieszymy się z tego ważnego zwycięstwa na trudnym terenie i z rywalem, który też myśli o awansie – powiedział trener Dominik Nowak.

Kibice w Sosnowcu obejrzeli mecz pełen agresji i walki, w którym jednak nie było zbyt wielu sytuacji bramkowych. W 38. min Miedź wyszła na prowadzenie – po koronkowym rozegraniu w polu karnym piłkę z bliska do siatki wbił Fabian Piasecki. W drugiej połowie Zagłębie atakowało coraz groźniej, szukało długimi podaniami w pole karne rosłego Lewickiego, ale to legniczanie wyprowadzili kolejny cios. W 73. minucie obrona gospodarzy pozostawiła Mateusza Piątkowskiego bez krycia, a ten takich okazji nie marnuje. Napastnik wbiegł z piłką w pole karne, zatańczył obok Mateusza Cichockiego i pod nogą Dawida Kudły futbolówka wylądowała w „sieci”. Trafienie decydujące o losach tego starcia, ponieważ Zagłębie w dalszej części nie zagroziło już poważniej defensywie przyjezdnych. – Bardzo agresywny mecz z obu stron i bardzo trudny. Było dużo walki, szczególnie na początku spotkania. Uczulaliśmy zawodników na środek pola, gdzie Zagłębie jest bardzo silne. Nie było zbyt wiele sytuacji bramkowych. Ważny moment to trafienie Piątkowskiego na 2:0, które nas uspokoiło. Pracowaliśmy w tygodniu dużo nad obroną stałych fragmentów gry i dobrze to dziś funkcjonowało. Cieszymy się z tego ważnego zwycięstwa! – podsumował trener Dominik Nowak.

...

Więcej w najnowszym numerze "Słowa Sportowego"

SUWAŁKI – SIEDLCE    2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Bogusz (62), 2:0 Rybicki (73).
OPOLE – NIEPOŁOMICE    0:0
KATOWICE – CZĘSTOCHOWA    2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Kędziora (31-karny), 2:0 Kędziora (43), 2:1 Niewulis (83).
Mecze Olsztyn – Chorzów i Bytów – Tychy zostały przełożone na inny termin.

18. Ruch Chorzów    20    12    26:28
Następna kolejka (16-17 marca): piątek, g. 19: Legnica – Suwałki, g. 20:45: Chojnice – Katowice; sobota, g. 14: Niepołomice – Sosnowiec, g. 17: Łęczna – Głogów, Siedlce – Mielec, Tychy – Olsztyn, g. 17:45: Częstochowa – Opole, g. 18: Chorzów – Bielsko-Biała, Grudziądz – Bytów.