Legia legła

Emilian Siemsia, środa, 29 czerwca 2011

Drużyna Andrzeja Turkowskiego w pierwszym meczu półfinałów mistrzostw Polski juniorów starszych pokonała w Lubinie rówieśników Legii Warszawa aż 3:0. Skutecznością w tym pojedynku błysnął Szymon Sołtyński, który ustrzelił hat-tricka.

Smaku tej konfrontacji dodał fakt, że część zawodników obu drużyn doskonale zna się z rywalizacji w minionym sezonie Młodej Ekstraklasy. A warto przypomnieć, że ostatecznie rozgrywki te wygrali lubinianie, którzy na finiszu zameldowali się z takim samym dorobkiem jak Legia, ale mieli lepszy bilans bramkowy. Wszystko wskazuje na to, że w juniorskich mistrzostwach Polski Zagłębie również będzie górą. Trzybramkowa zaliczka przed wtorkowym rewanżem w stolicy powinna wystarczyć „Miedziowym” na awans do finałów, które w dniach 5-9 lipca odbędą się w Ożarowie. W pozostałych półfinałach MPJS odnotowano następujące wyniki: Jagiellonia Białystok – OKS Olsztyn 2:0, Bałtyk Koszalin – Stal Mielec 3:1, UKP Zielona Góra – Górnik Zabrze 0:3.

O wiele trudniejsze zadanie w półfinale mistrzostw kraju mają juniorzy młodsi Zagłębia, którzy mierzą się z Rozwojem Katowice. W pierwszym meczu podopieczni Tomasza Bożyczki przegrali na Górnym Śląsku 0:1 po strzale z rzutu karnego. Rewanż odbędzie się w poniedziałek (dziś) o godz. 17 na boisku rezerwowym Zagłębia. W innych meczach MPJM padły wyniki: Legia Warszawa – Bałtyk Gdynia 2:0, OKS Olsztyn - Cracovia 0:1, UKS SMS Łódź – Chemik Police 2:1.

 

ZAGŁĘBIE LUBIN – LEGIA WARSZAWA 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Sołtyński (6), 2:0 Sołtyński (33), 3:0 Sołtyński (60).

 

ZAGŁĘBIE: Primel – Baranowski, Osyra, Rojewski, Magdziak, Kusowski (90 Spychała), Kowalski, Martynowicz (63 Piechuta), Pisarczuk (80 Jankowski), Miłek (90 Wiatrowski),  Sołtyński

LEGIA: Szumski – M. Grudniewski (75 Dąbrowski), Michalak, Długołęcki, Breś, Latos (46 Gąsior), Czuchowski, Kępka (61 Siwak), B. Grudniewski (83 Todorovic), Prusinowski, Czarnecki.

 

ROZWÓJ KATOWICE - ZAGŁĘBIE LUBIN 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Milik (26-k.)

 

ROZWÓJ: Krężel – Grychtoł, Aniśko, Szymiński, Grociak, Król (80 Szostek), Nowak, Baran, Kut, Milik, Żak.

ZAGŁĘBIE: Skrzyniarz – Kukla (41 Szuszkiewicz), Horoszkiewicz, Pilichowski, Malarowski, Kubicki, (55 Łasicki) Galas (41 Bonecki), Zieliński, Azikiewicz, Kowalczyk, Hodowany

 

ŁUKASZ HARAŹNY


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 4 + 2 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.