Kto awansuje do IV ligi z okręgu wrocławskiego?

Maciej Szumski, poniedziałek, 18 marca 2013

W sobotę inauguracja rundy wiosennej we wrocławskiej klasie okręgowej. Szczególnie interesująco zapowiada się walka o promocję do IV ligi. Powalczą o nią LKS Stary Śleszów, KP Brzeg Dolny i Polonia Wrocław.

avatar

LKS Stary Śleszów jesienią nie zaznał porażki, wypracował sześciopunktową przewagę nad wiceliderem z Brzegu Dolnego oraz aż dziesięciopunktową nad trzecią w tabeli Polonią Wrocław i na papierze wydaje się murowanym faworytem do awansu. Jednak dolnobrzeska i wrocławska konkurencja nie zamierza składać broni. Oba zespoły zimą wzmocniły swoje szeregi i zapowiadają walkę do końca. Co na to śleszowianie? – Nasz cel pozostaje niezmienny, jest nim awans. Ale zdajemy sobie sprawę, że życie bywa przewrotne i wiosną wszystko może się zdarzyć – mówi dyplomatycznie trener lidera Marcin Krzykowski, który w przerwie między rundami dokonał w kadrze swojej drużyny niewielkich zmian. W poszukiwaniu nowych sportowych wyzwań do Sokoła Wielka Lipa odszedł Kamil Pisklak. Za współpracę podziękowano zaś Przemysławowi Włodkowi. – Rozstaliśmy się, ale nie zapomnimy, jak wielkie zasługi dla naszego klubu ma Przemek. Grał tu ponad osiem lat i przyczynił się do wielu sukcesów. Niestety, ten zawodnik ma już swoje lata, a konkurencja w kadrze jest coraz większa – wyjaśnia Krzykowski. Nową twarzą w drużynie jest natomiast Michał Banach, którego wyciągnięto z... Polonii Wrocław. – Nie traktowałbym tego transferu w kategoriach osłabiania jednego z naszych rywali do awansu. Polonia ma bardzo szeroką kadrę, prawie 30 ludzi, więc nie wiem, czy odejście Michała będzie dla niej aż tak dużym osłabieniem – mówi trener LKS. Swoją drogą we Wrocławiu odejście Banacha powetowali sobie kilkoma innymi transferami, ale o tym za chwilę. Bo ciekawe zimowe transfery przeprowadzili też w Brzegu Dolnym. Kadrę KP zasiliło aż czterech graczy. Ze Ślęzy Wrocław przyszedł bramkarz Jakub Król i w przeciwieństwie do swojego poprzedniego klubu, ma tu mieć możliwość występów. Do Sokoła Wielka Lipa odszedł bowiem Paweł Piszcz. Kolejni nowi w Brzegu Dolnym to: Jakub Kulej (wcześniej Skalnik Gracze), Marcin Korkosz (Wielka Lipa) i Filip Janiak. – Z tymi zawodnikami jesteśmy silniejsi niż wiosną. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak próbować dogonić Stary Śleszów – oświadczył kierownik wicelidera Jerzy Wiśniewski.
Jeszcze aktywniejsza na rynku transferowym była zimą wrocławska Polonia. Niewiele zabrakło, a z nowych zawodników nad Oławką można by zrobić zupełnie nową jedenastkę. Do zespołu prowadzonego przez Jacka Opałkę dołączyli: Tomasz Bogatko (bramkarz z BKS Iskra Białogard), Damian Kołcz (bramkarz z KS Powiślak Końskowola), Mateusz Czajka (obrońca/pomocnik z Czarni Jelcz-Laskowice), Mateusz Sitek (obrońca z Koksownika Zdzieszowice), Marcin Ziatyk (pomocnik z Floty Świnoujście), Grzegorz Słonina (pomocnik z Lechii Dzierżoniów), Grzegorz Korecki (napastnik z Centry Ostrów Wlkp.) oraz Rafał Marzec (pomocnik FC Wrocław Academy). I nawet jeśli po tych wzmocnieniach Polonii nie uda się zniwelować straty do lidera, władze klubu zadbały, by wiosna przy ul. Na Niskich Łąkach bardzo miłym okresem. Meczom wrocławian mają towarzyszyć występy cheerleaderek, a z głośników będzie słychać nową (a właściwie pierwszą) klubową piosenkę napisaną na nutę bijącego rekordy popularności przeboju „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend. Oj, będzie się działo....
1. LKS Stary Śleszów    17    47    60:17
2. KP Brzeg Dolny    17    41    55:11
3. Polonia Wrocław    17    37    49:22
4. Strzelinianka    17    30    38:29
5. KS Łozina    17    29    29:31
6. Polonia Jaszowice    17    26    39:35
7. Bór Oborniki Śl.    17    26    33:25
8. Wiwa Goszcz    17    24    32:25
9. Piast Żerniki    17    22    29:39
10. Czarni Jelcz-Laskowice    17    22    33:40
11. Sokół Marcinkowice    17    20    30:40
12. Polonia Środa Śląska    17    19    25:32
13. Dolpasz Skokowa    17    16    21:43
14. Dąb Dobroszyce    17    15    28:41
15. Orzeł Sadków    17    14    20:41
16. Puma Pietrzykowice    17    4    11:61
W 18. kolejce (23/24 marca) zagrają: sobota, godz. 14: Brzeg Dolny – Środa Śląska; godz. 15: Marcinkowice – Sadków, Goszcz – Pietrzykowice, Polonia Wrocław – Stary Śleszów; godz. 16: Strzelin – Żerniki; niedziela, godz. 14: Oborniki Śląskie – Dobroszyce, Skokowa – Jaszowice, Jelcz-Laskowice – Łozina.
ŁUKASZ HARAŹNY


źródło: brak danych


Proste pytanie: 1 + 5 =


Komentarze:
  • nickname:
    3 lata temu
E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.