Krzysztof Lijewski i Michał Jurecki nie zagrają ze Szwecją

, czwartek, 4 kwietnia 2013

Reprezentacja Polski przystąpi poważnie osłabiona do ważnych meczów eliminacji mistrzostw Europy 2014 ze Szwecją, z których pierwszy rozegra już dziś w Malmö. Z naszej kadry wypadli m.in. pełniący kluczowe role w drużynie rozgrywający Michał Jurecki i Krzysztof Lijewski.

avatar
Michał Jurecki nie zagra w meczach ze Szwecją

Młodszy z braci Jureckich już wcześniej poprosił o tymczasowe zwolnienie z reprezentacyjnych obowiązków z powodu problemów m.in. z kolanami. Niestety, w pierwszym meczu ze Szwedami nie zagra też inny filar naszej kadry, Krzysztof Lijewski, któremu dokuczają urazy ścięgien Achillesa i kolana. W jego przypadku niewykluczony jest powrót na rewanżowe spotkanie w Trójmieście. Z pierwotnie powołanych przez selekcjonera reprezentacji Michaela Bieglera 28 zawodników do kadry B zostali przesunięci m.in. trzej szczypiorniści Zagłębia Lubin, bramkarz Adam Malcher i skrzydłowi Michał Bartczak oraz Wojciech Gumiński. Selekcjoner postanowił natomiast włączyć do 16-osobowego grona zawodników, którzy dotąd w kadrze nie grali, lub zaliczyli w niej epizodyczne występy. Znaleźli się wśród nich prawi rozgrywający Paweł Paczkowski (Orlen Wisła Płock) i Marek Szpera (Stal Mielec) oraz skrzydłowy Michał Daszek (MMTS Kwidzyn) i lewy rozgrywający francuskiego Selestat Alsace Handball, Paweł Podsiadło. Do dwumeczu z Polską osłabieni przystąpią również Szwedzi. W ich szeregach zabraknie m.in. gracza Rhein-Neckar Loewen Kima Ekdahla du Rietza oraz potężnego obrotowego Barcelony, Magnusa Jernemyra. Do kadry Trzech Koron na mecze z Polską powróci natomiast rozgrywający Duńskiego KIF Kolding i były gwiazdor THW Kiel, Kim Andersson.
Polacy pierwszy, wyjazdowy mecz ze Szwecją rozegrają już dzisiaj, 4 kwietnia o godz. 19.10 w Malmö. Rewanż odbędzie się w niedzielę, 7 kwietnia o godz. 20 w Gdańskiej Ergo Arenie. Transmisje na żywo z obu spotkań przeprowadzi Polsat Sport.

Kadra Polski na mecze ze Szwecją:
Bramkarze:
Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Marcin Wichary (Orlen Wisła Płock).
Rozgrywający:
Karol Bielecki (Vive Targi Kielce), Marek Szpera (Tauron Stal Mielec), Michał Kubisztal, Paweł Paczkowski (obaj Orlen Wisła Płock), Bartłomiej Jaszka (Fusche Berlin – Niemcy), Mariusz Jurkiewicz (Atletico Madryt – Hiszpania), Paweł Podsiadło (Selestat Alsace Handball – Francja).
Skrzydłowi:
Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Patryk Kuchczyński (NMC Powen Zabrze), Michał Daszek (MMTS Kwidzyn).
Obrotowi:
Bartosz Jurecki (SC Magdeburg – Niemcy); Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock), Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce).

A.C.


źródło: brak danych


Proste pytanie: 10 + 0 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.