Kręcina klepie Gruzinów

Emilian Siemsia, środa, 22 czerwca 2011

Zagłębie Lubin szykuje kolejne wzmocnienia, a ich stadion - nowa Dialog Arena ma być miejscem rozegrania towarzyskiego meczu reprezentacji z Gruzją.

Podczas gdy piłkarze Zagłębia Lubin jeszcze odpoczywają przed rozpoczęciem nowego sezonu, przygotowania pełną parą idą w klubie. „Miedziowi” negocjują kupno Macieja Małkowskiego z GKS Bełchatów i Patryka Rachwała z Polonii Warszawa. Bełchatowianie „krzyknęli” za Małkowskiego 400 tysięcy euro, na co działacze z Lubina puknęli się tylko w czoło. Fakt, 25-latek jak na polską ligę ma dobrą lewą nogę, ale nie jest ona dziś tyle warta z prostego powodu – za rok piłkarzowi kończy się kontrakt z GKS i wówczas jego działacze nie zobaczą złamanej złotówki za transfer. Z kolei Rachwał jest do wzięcia z Polonii za symboliczną kwotę, co akurat nie dziwi. Najwyraźniej znudził się właścicielowi klubu Józefowi Wojciechowskiego, który zmienia zdanie w zależności od tego, którą nogą akurat wstanie z łóżka.

Kłopotów ze znalezieniem nowych pracodawców nie miał Dawid Plizga, który podpisał kontrakt 2+1 z Jagiellonią Białystok. Z czwartym klubem poprzedniego sezonu ekstraklasy związał się też Grzegorz Bartczak (na 3 lata), w Zagłębiu zawieszony za korupcję. Działacze Jagiellonii wychodzą z założenia, że jak ktoś kupczył, to dawaj go do nas. W ten sposób skompletowali już niezłą kolonię umoczonych w zacny proceder. W Zagłębiu zaś uznano, że trzeba podziękować  kilku zawodnikom. Wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów dostali Fernando Dinis, Wojciech Kędziora, Amer Osmanagić, Szymon Kapias, Dusan Dokić i Przemysław Kocot.

A już w poniedziałek (20 czerwca, czyli dziś) w Lubinie ma się pojawić sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina. Po to, żeby ostatecznie „przyklepać” na Dialog Arenie towarzyski mecz Polska – Gruzja, który ma odbyć się w Lubinie 10 sierpnia. Ostatni raz biało-czerwoni występowali w stolicy miedzi w sierpniu... 1987 roku. Wówczas pokonali NRD 2:0. Gruzja to wprawdzie rywal nie tej klasy, ale po 24 latach czekania trudno być wybrednym.

 

(ełka)


źródło: Słowo Sportowe


Proste pytanie: 3 + 5 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment