KPR rozbił Ruch 42:28

, poniedziałek, 14 października 2013

Bezlitosne były dla Ruchu Chorzów szczypiornistki KPR Jelenia Góra, które po pokazie radosnej i skutecznej piłki ręcznej rozgromiły rywalki 42:28.

(Fot. G. Bereziuk) Jeleniogórzanki z łatwością radziły sobie z obroną Ruchu

Mecz w hali przy ulicy przy Złotniczej był zacięty tylko przez osiem premierowych minut. Na tablicy widniał wówczas wynik 8:7 dla KPR. Po upływie kolejnych 10 minut zamienił się na 15:7, by z każdą kolejną minutą nadal rosnąć na korzyść jeleniogórzanek. Duża w tym zasługa błyskotliwej Marioli Wiertelak, która wyrasta na jedną z najlepszych skrzydłowych PGNiG Superligi. Nie ma mocnych – szybkość, lekkość i pewność siebie w grze skrzydłowej KPR muszą się podobać nie tylko kibicom w Jeleniej Górze. Chorzowianki praktycznie nie miały sposobu, by ją powstrzymać, podobnie jak Natalię Winiarską, która zdobyła tylko jeden gol mniej niż Wiertelak.
Dwucyfrowy dorobek zanotowała też Lidia Żakowska. Wymieniając autorki sukcesu ekipy z Jeleniej Góry, nie sposób pominąć też Martyny Kozłowskiej. Bramkarka ekipy z Jeleniej Góry była zmorą zawodniczek z Chorzowa. Broniła niemal wszystko, do tego dokładnymi długimi podaniami uruchamiała zabójcze kontry, skutecznie wykańczane przez jej koleżanki z pola. Ostatecznie KPR rozbił chorzowski Ruch 42:28. Wygrana gospodyń mogła być zdecydowanie okazalsza, jednak w ostatnich minutach meczu trener Małgorzata Jędrzejczak sięgnęła po głębokie rezerwy, co pozwoliło chorzowiankom częściowo odrobić straty.