Kontuzja Małachowskiego na MŚ wojska

, poniedziałek, 25 lipca 2011

Mistrzostwa świata wojska, rozgrywane w Rio de Janeiro w Brazylii, były zdecydowanie udane dla polskich sprinterów. Tego samego, niestety nie może powiedzieć jeden z najlepszych obecnie na świecie dyskoboli, faworyt do medalu na mistrzostwach świata w Korei – Piotr Małachowski. Reprezentant WKS Śląsk Wrocław podczas startu doznał kontuzji kolana i zawody ukończył na dalekim miejscu.

Na najwyższym stopniu podium stanął także Marcin Lewandowski w biegu na 800 m. Polacy zdominowali również konkurs skoku o tyczce. Złoty medal wywalczył Paweł Wojciechowski – 5,81 m, tuż za nim uplasował się Łukasz Michalski – 5,70 (SL WKS Zawisza Bydgoszcz).

Dwa krążki w jednej konkurencji wywalczyli także płotkarze. Na dystansie 110 m pierwszy linię mety minął Dominik Bochenek, a 3. był Mariusz Kubaszewski. Oby nasi lekkoatleci sukces powtórzyli podczas mistrzostw świata w Korei, które już za miesiąc.