Kolarski sezon 2017 na Dolnym Śląsku

, poniedziałek, 30 stycznia 2017

Co prawda do rozpoczęcia sezonu szosowego w Polsce zostało jeszcze trochę czasu, to wartp już wspomnieć o tym, co w tym roku będzie się działo na terenie naszego województwa. Do pisania o „szosie” inspiruje nas fakt, że już 1 lutego kolarze CCC Sprandi Polkowice wystartują w pierwszym wyścigu.

avatar
Ekipa CCC Sprandi Polkowice sezon rozpocznie od wyścigu Volta Valenciana już 1 lutego (fot. archiwum klubu)

CCC rozpocznie w Hiszpanii…
Kolarze CCC Sprandi Pol­kowice przygotowania rozpoczęli już w listopadzie od porządkowo-integracyjnego zgrupowania w Cetniewie. Od tego czasu z przerwami trenują w hiszpańskim Calpe. – Na szczęście nikt nie uskarża się na jakieś dolegliwości, wszyscy są zdrowi i gotowi, żeby w pełni sił przystąpić do pierwszych wyścigów – opowiada Robert Krajewski – prezes CCC Sprandi Polkowice. Pierwszy start to etapowy wyścig Volta Valenciana. Później pomarańczowych czekają dwa klasyki: Murcia i Almeria. Drugi skład w tym czasie startować będzie w Tour of Oman. Koniec lutego to znów hiszpańskie etapówki Ruta del Sol, Volta Alantejo oraz klasyki w Belgii i Francji. – Marzec będzie już nieco uboższy w starty i w tym okresie nastawiać się będziemy głównie na pokazanie się w wyścigu Volta Catalunya, w którym przed dwoma laty w świetnej dyspozycji był Maciej Paterski. Naszym głównym startem w pierwszej części sezonu będzie Giro d’Italia i robimy wszystko, żeby nasi zawodnicy do tego startu byli jak najlepiej przygotowani – mówi Robert Krajewski.

… a Atom w Polsce
Drugi miesiąc przygotowań mają za sobą zawodniczki MAT Atom Sobótka. – Tegoroczne przygotowania rozpoczęliśmy w grudniu dwutygodniowym zgrupowaniem w Zakopanem –mówi Paulina Brzeźna-Bentkowska. – Kontynuacją będą dwa zgrupowania w Chorwacji. Po raz pierwszy po chorwackich szosach będziemy „kręcić” od połowy lutego, a drugim razem mniej więcej w połowie marca. Dlaczego Chorwacja? Pora pojechać tam, gdzie nasz jeszcze nie było – dodaje. – Tegoroczny sezon rozpoczniemy w kraju. Zaczniemy od kryterium w Żaganiu, następnie Dzierżoniów i Sobótka. Pierwszym poważniejszym startem międzynarodowym będzie etapówka Gracia Orlova na przełomie kwietnia i maja – zapowiada. Z pewnością będziemy mogli spodziewać się po naszej dolnośląskiej ekipie sporo dobrych wyników.

OSZ

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 6 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.