Kolarki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w barwach narodowych

Zawodniczki LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w składzie: Paulina Brzeźna-Bentkowska, Karolina Garczyńska, Natalia Mielnik, Paula Guz, Monika Brzeźna i reprezentująca klub Emdek Bydgoszcz Małgorzata Ziemińska w barwach kadry narodowej walczyły w wyścigu ze startu wspólnego „Omloop Van Bosele” rozgrywanym w Holandii.

Najwyżej zawody ukończyła Natalia Mielnik, która zajęła 26 lokatę, blisko niej linię mety w peletonie zasadniczym minęła Paula Guz, która była 35. Paulina Brzeźna-Bentkowska po finiszu z grupy zajęła 84 miejsce. Z niewielką stratą do peletonu dojechała Karolina Garczyńska, która była 95, a 97 pozycję zajęła Małgorzata Ziemińska. Wyścig wygrała Ellen Van Dijk z grupy TEAM SPECIALIZED LULULEMON przed Gracie Elvin Australia National Team. Na najniższym stopniu podium stanęła Sarah Duster RABOBANK WOMEN CYCLING TEAM

Zawodniczki z Dzierżoniowa dotarły do Holandii nie bez problemów. – Na autostradzie mieliśmy awarię auta klubowego. Musieliśmy go odholować i pożyczyć auto zastępcze by dojechać na start. Umożliwił nam to Pan Jan van Doorn. Właściciel firmy Van Doorn i znajomy Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej. Serdecznie dziękujemy za pomoc – powiedziała Natalia Mielnik.

Bułgar w CCC

Mistrz Bułgarii w jeździe indywidualnej na czas, Nikolay Mihaylov podpisał jednoroczny kontrakt z ekipą kolarzy szosowych CCC Polkowice.