KLASA OKRĘGOWA SENIORÓW WROCŁAW

Zaczęło się od bezbramkowego remisu Wierzbic z Kobierzycami, a w niedzielę na boiskach wrocławskiej okręgówki padło aż 30 bramek. Efektowne zwycięstwa odniosły między innymi Barycz Sułów i Pogoń Oleśnica, dla której hat – tricka skompletował sprowadzony z Wiwy Goszcz Filip Szczypkowski.

KOBIERZYCE – WIERZBICE 0:0

KOBIERZYCE: Korny – Bagiński, Mazurek (45 Jaskólski), Szarek, Bolisęga, Pałys (45 Użałowicz), Kozłowski, Gucwa, Wiaderkiewicz (57 Balicki), Hnatiuk (57 Lisocki), Prokop.

WIERZBICE: Matlak – Michalak, Boruta (55 Kopernicki), Parada, Chodorski (71 Ociesa), Jakóbczyk (67 Pych), Suppan, Kątny, Gębarzewski (80 Ociesa), Śmigielski (80 Rybiński), Bartków (67 Brzęczek).

Rozgrywany w samo południe inauguracyjny mecz tego sezonu ku zaskoczeniu ekipy gości zakończył się bezbramkowym remisem. WKS Wierzbice wygraną w derbach gminy Kobierzyce chciał rozpocząć długą walkę o awans, ale na drodze stanęła im dobrze zorganizowana w obronie drużyna GKS-u. Gospodarze remis w tej konfrontacji wzięliby w ciemno, a po pierwszych 20 minutach mogli prowadzić nawet 2:0. Wyprowadzili dwie groźne kontry. Po strzale Piotra Prokopa interweniował Jakub Matlak, a w kolejnej sytuacji Jakub Bolisęga, zamiast wystawić koledze piłkę na pustą bramkę, zdecydował się na uderzenie i trafił w słupek. – Wielka szkoda, takie sytuacje z silniejszymi rywalami musimy wykorzystywać – mówi Piotr Urycz, kierownik i piłkarz drużyny z  Kobierzyc. – Skazywano nas w tym meczu na pożarcie, mówiono, że dostaniemy “w plecy” 4 albo 5 bramek. A w trudnym derbowym spotkaniu, przy palącym słońcu pokazaliśmy swoją wartość. WKS miał dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale poza wieloma rzutami rożnymi przez cały mecz nie stworzył wielu klarownych, bramkowych sytuacji. Dobre okazje do strzelenia gola były właściwie dwie – Michał Boruta po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę głową nieznacznie obok słupka, a w drugiej połowie Kamil Śmigielski nie wykorzystał sytuacji sam na sam. – Powiem szczerze, że w ofensywie zagraliśmy najsłabszy mecz w ostatnim czasie, mieliśmy duży problem z atakiem pozycyjnym – przyznaje Grzegorz Podstawek, trener WKS-u. – Jesteśmy rozczarowani takim wynikiem, ale spokojnie go przyjmujemy. Czeka nas bardzo trudna, walka, nie tylko jesienią – w tym roku poziom jest bardziej wyrównany. Może lepiej, że ten zimny prysznic przytrafił się właśnie teraz, na samym początku – podsumowuje szkoleniowiec ekipy z Wierzbic.

MIĘDZYBÓRZ – MARSZOWICE 1:1 (0:0)

MIĘDZYBÓRZ: Kubiszyn – Grypczyński, Sieraczek, Wołkowski, Kluziak, Michalewski, Galik, Kubot, Płoch, Sztukowski, Rusiecki.

MARSZOWICE: Mazur – Skorupa, Bury, Kozimor, Chowaniak, Wójcik, Rakutskyi, Synówka, Musiał, Morawski, Kucyniak.

Bramki: 0:1 Kozimor (53), 1:1 Sieraczek (58).

Czerwona kartka: Skorupa (84 – 2.żółta, Marszowice).

Beniaminek z Międzyborza sezon zaczął od remisu i powstrzymania króla strzelców poprzedniego sezonu, Łukasza Kucyniaka. – Mieliśmy ciut wyższe aspiracje, bardzo chcieliśmy wygrać, ale byliśmy świadomi siły Orła. Z kadry wypadło mi też trzech zawodników z podstawowego składu – tłumaczy Sławomir Ulkowski, trener Zenitu. W pierwszej połowie obie drużyny miały dobre okazje do strzelenia bramki, ale brakowało skuteczności. Piłkarze Zenitu obili poprzeczkę i zmarnowali jeszcze dwie dogodne sytuacje. Drużyna Orła, stwarzająca duże zagrożenie po stałych fragmentach gry, właśnie po zagraniach ze stojącej piłki mogła cieszyć się z bramek. Strzał z 18. metra nieznacznie minął bramkę, po kolejnej próbie piłka wylądowała na słupku. Doświadczony zespół gości czekał na kontrataki i stałe fragmenty, a Zenit w ataku pozycyjnym nie był na tyle skuteczny, by wyjść na prowadzenie. – Powiedziałem chłopakom w przerwie, że ten, kto strzeli pierwszą bramkę, wygra mecz – mówi Sławomir Ulkowski. – Orzeł nas uprzedził, ale udało się odpowiedzieć. W 58. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasz Kozimor głową przedłużył zagranie w kierunku bramki. Grzegorz Kubiszyn minął się z piłką, a ta prześlizgnęła się jeszcze po głowie Dawida Wołkowskiego i wpadła do siatki. Niedługo potem, po krótko rozegranym rzucie rożnym, pięknym uderzeniem z 16. metra wyrównał Zbigniew Sieraczek. W końcówce, w ciągu 4 minut Paweł Skorupa obejrzał dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę, ale grający w osłabieniu od 84. minuty goście dowieźli remis do końca.

SOLNA – ŻÓRAWINA 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Chojnacki (28), 1:1 Frukacz (34), 2:1 Ciołek (54).

STRZELIN – GOSZCZ 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Rydzyński (13), 0:2 Żuberek (30), 1:2 Wojewoda (36).

PAWŁOWICE – PARASOL 5:2 (5:0)

Bramki: 1:0 Maciński (5), 2:0 Maciński (15), 3:0 Kozlynets (25), 4:0 Edelbauer (30), Łasiński (44), 5:1 Woźnica (46 –karny), 5:2 Adamek (93).

Czerwona kartka: Bielecki (35, Parasol).

GODZIESZOWA – OLEŚNICA 2:6 (0:3)

Bramki: 1:0 Słomski (24 – samobój), 2:0 Kotwa (36), 3:0 Szczypkowski (42), 3:1 Belica (47), 3:2 Belica (49), 4:2 Szczypkowski (67 – karny), 5:2 Szczypkowski (80), 6:2 Kotwa (84).

JELCZ-LASKOWICE – SIECHNICE 4:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Kucharczyk (35 – karny), 2:0 Lew (60), 3:0 Mułyk (70), 1:3 Czajka (70), 4:1 Mułyk (85), 2:4 Józefowicz (87).

SUŁÓW – SOBÓTKA 6:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Musiał, 2:0 Puchała, 3:0 Grzywniak, 4:0 Grzywniak, 5:0 Musiał, 6:0 Puchała

MALCZYCE – ŚRODA ŚLĄSKA 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Kowalski (8), 0:2 Rożek (75), 1:2 Strożek (90+2)

19. Zachód Sobótka                          1          0          0:6

Następna kolejka (7-9 sierpnia): piątek, g. 18.30: Goszcz – Sułów, sobota, g. 15: Wierzbice – Solna, g. 17: Oleśnica – Pawłowice, Żórawina – Strzelin, Marszowice – Malczyce, Siechnice – Godzieszowa, niedziela, g. 14: Sobótka – Jelcz-Laskowice, g. 16.30: Radwanice – Kobierzyce, Parasol – Międzybórz. Pauza: Środa Śląska.

Najlepsi strzelcy: 3 bramki – Szczypkowski, 2 bramki – Kotwa, Belica, Grzywniak, Musiał, Puchała, Maciński, Mułyk.

DOMINIK MAZUR

Wystartowali!

Mecze inaugurujące ligę to zawsze trudny orzech do zgryzienie. Każdy zespół chce rozpocząć rozgrywki od zwycięstwa, ale nie zawsze jest to możliwe.

Falstart faworyta

Karkonosze niespodziewanie tylko zremisowały z beniaminkiem z Leśnej. Udany powrót do Złotoryi zaliczył Krzysztof Kaliciak.

Derby dla Bielawianki

Bielawianka Bielawa nie pozostawiła złudzeń Lechii Dzierżoniów, a do zwycięstwa wydanie przyczynił się były zawodnik Lechii. Polonia Trzebnica zdeklasowała Orła Ząbkowice Śląskie, udowadniając, że trzeba będzie się z nią liczyć.

Rezerwowi na remis

W odmienionym składzie, bo trener Ireneusz Kościelniak dał szansę gry wielu zawodnikom rezerwowym, Miedź zremisowała z GKS-em Jastrzębie. Dla GKS-u był to remis na wagę utrzymanie w Fortuna I Lidze.