KLASA OKRĘGOWA SENIORÓW WAŁBRZYCH - XI KOLEJKA

, poniedziałek, 20 października 2014

Victoria Świebodzice i Piast ZPAS Nowa Ruda idą łeb w łeb. Ci pierwsi pewnie wygrali 7:1 z Trojanem, a ci drudzy gola na wagę trzech punktów zdobyli dopiero w 90. minucie. Po raz pierwszy w tym sezonie beniaminek z Jedliny-Zdrój wygrał swój mecz na wyjeździe. Podopieczni trenera Kubowicza pewnie wygrali z Iskrą Jaszkowa 3:0.

JAWORZYNA ŚL. – BARDO 5:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Wacławik (24-karny), 1:1 Ptak (40), 2:1 Furmankiewicz (54), 3:1 Ptak (57), 4:1 Furmankiewicz (71), 5:1 Furmankiewicz (78).

KAROLINA: Wojcieszek – Machowski (77 Wudel), Kurzeja (46 Tymcik), Durma, Mojsa, Krawczyk, Myśliński, Furmankiewicz, Fudali (84 Kusio), Ptak (84 Turzyński), Ignatowicz (86 Zielonka).

UNIA: Giżycki – Zalot, Świerzawski, Wnent, Ferenc, Zarzycki, Głowak (80 Włodarczyk), Cichoń, Wilczyński (80 Górszczyk), Wacławik (70 Halota), Idzi.

Unia Bardo postawiła twarde warunki Karolinie. To właśnie goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Rzut karny skutecznie egzekwował Wacławik. Goście szukali swojej szansy i dopięli swego dopiero pod koniec pierwszej części. Wyrównał niezawodny ptak. Druga odsłona to był festiwal strzelecki w wykonaniu Furmankiewicza. Pomocnik zdobył aż trzy bramki. Jedną dołożył Ptak i zrobił się okazały wynik 5:1. Mimo zwycięstwa trener Karoliny, Tomasz Idziak komplementował swojego rywala. – Unia to bardzo przyzwoita drużyna. Jest złożona z młodych zawodników, których doświadczenie zaprocentuje w przyszłości Uważam, że ten zespół napsuje jeszcze krwi swoim rywalom. My kontrolowaliśmy wynik spotkania, ale kluczem do zwycięstwa był gol zdobyty przed przerwą. Udało nam się zburzyć mur i w drugiej części poszliśmy za ciosem i w ciągu kilku minut zdobyliśmy dwie bramki. Żałujemy, że w ubiegłym tygodniu nie sprostaliśmy Goli Świdnickiej. Teraz bylibyśmy w innym miejscu. Buduje fakt, że zdobywamy dużo bramek i wierzę, że w Złotym Stoku powiększymy swój dorobek – powiedział trener Jaworzyny Śląskiej, Tomasz Idziak.

ŚWIEBODZICE – LĄDEK-ZDRÓJ 7:1 (3:1)

Bramki: 1:0 Sadowski (2), 2:0 Sadowski (12), 3:0 Bałut (26), 3:1 Mar. Poświstajło (36), 4:1 Rogowski (53-karny), 5:1 Niemczyk (60), 6:1 Bałut (68), 7:1 Niemczyk (76). Żółte kartki: Skowron, Mar. Poświstajło. Czerwone kartki: Brzeziński (52), Mar. Poświstajło (90-druga żółta)

VICTORIA: Michno – Rosicki, Błaszczak, Niemczyk, Nadzieja (46 Kucharski), Kmieciak (50 Meges), Borgoń, Rogowski, Baczyński, Sadowski, Bałut (74 Chołuj).

TROJAN: Brzeziński – Ingielewicz, Sadliński (37 Tomkiewicz), Kubowicz, Forgiel, Mar. Poświstajło, Zimny (52 Michniak), Skowron, Mi. Poświstajło (74 Nowakowski), Jasiówka (59 Statkiewicz), Mat. Poświstajło

Festiwal błędów miał miejsce w defensywie Trojana. Piłkarze z Lądka-Zdroju popełniali tak szkolne błędy, że trener Edward Małek wprost przyznał, że jego zawodnicy zbyt szybko zorganizowali Mikołajki. Victoria jak przystało na lidera była bezlitosna dla swojego rywala. Wykorzystała każdy błąd. Dodatkowym ułatwieniem było, że od 52. minuty w bramce Trojana stał zawodnik z pola, Michniak. On z konieczności stanął między słupkami, bo chwilę wcześniej czerwoną kartkę otrzymał Brzeziński, a trener Małek nie miał w odwodzie jego naturalnego zastępcy. Michniak wpuścił jeszcze cztery bramki i Trojan przegrał wysoko 1:7. – Tylu błędów nie popełniliśmy jeszcze ani razu w całym sezonie. Rozdawaliśmy prezenty na lewo i prawo. Victoria z nich korzystała i zdobywała bramki. Sytuacja się mocno pokomplikowała, gdy czerwoną kartkę za faul w akcji ratunkowej otrzymał nasz bramkarz. Wszystkie te czynniki złożyły się na to, że musieliśmy obejść się smakiem – podsumował trener Trojana, Edward Małek.

CZARNY BÓR – GOLA ŚWIDNICKA 0:0

JASZKOWA – JEDLINA-ZDRÓJ 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Kałoń (26), 0:2 Chabrowski (49), 0:3 Chabrowski (80).

ZŁOTY STOK – BYSTRZYCA GÓRNA 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 W. Szewczyk (66), 0:2 Sajdak (90).

KAMIENIEC ZĄBKOWICKI – KUDOWA-ZDRÓJ 4:2 (4:1)

Bramki dla gospodarzy: Deryło (24), Sienkiewicz (32), Sienkiewicz (35), Alex Silva (41).

KŁODZKO – PIŁAWA GÓRNA 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Tracz (12)

ŚWIDNICA – NOWA RUDA 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Ładysz (36), 1:1 Marks (58), 1:2 Kudryk (90).

16. Włókniarz Kudowa-Zdrój 11 4 14:43

W następnej kolejce (25/26 września) zagrają: sobota, g. 14: Jedlina-Zdrój – Świebodzice; niedziela, g. 11: Gola Świdnicka – Kamieniec Ząbkowicki; g. 14: Bystrzyca Górna – Nowa Ruda, Piława Górna – Świdnica, Lądek-Zdrój – Kłodzko, Kudowa-Zdrój – Jaszkowa, Bardo – Czarny Bór, Złoty Stok – Jaworzyna Śl.