KGHM Zagłębie Lubin zwycięskie w Płocku

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Przerwana seria meczów bez porażki Wisły Płock, przedłużona seria własna – bez przegranej na wyjeździe – i przede wszystkim komplet punktów. Zwycięski gol Filipa Starzyńskiego z rzutu karnego był już ósmym strzelonym przez KGHM Zagłębie Lubin w 90. minucie spotkania lub później, co jest rekordem tego sezonu LOTTO Ekstraklasy.

avatar
Architekci zwycięstwa w Płocku, od lewej: Jakub Mares, Patryk Tuszyński i Filip Starzyński (fot. T. Folta/zaglebie.com)

Nieco mniej mają Termalica Bruk-Bet, Piast i Jagiellonia, a co ciekawe, dwa pierwsze zespoły znajdowały (w tym właśnie czasie) sposób także na Miedziowych.

Kto komu?

Na wspomniany dorobek ośmiu bramek złożyły się trafienia czterech piłkarzy. Po jednej cegiełce położyli Jakub Mares i Bartłomiej Pawłowski, trzykrotnie więcej Jakub Świerczok i Filip Starzyński. Czech celnie kopnął do siatki Legii z rzutu karnego w starciu inaugurującym tak zwaną rundę wiosenną. Po końcowym gwizdku lubinianie nie mogli cieszyć się jednak z punktów, bo po Maresu na listę strzelców wpisał się wówczas jeszcze Miroslav Radović. Cenne „oczko” dało natomiast przedniej urody uderzenie Bartłomieja Pawłowskiego w ostatnim meczu rundy zasadniczej z Cracovią. Świerczok, jak wiadomo, strzelał prawie zawsze i prawie każdemu, a w doliczonym czasie gry skarcił golkiperów Pogoni (w dwóch spotkaniach) oraz Śląska Wrocław, co akurat dało ważną wygraną w derbach. Starzyński to król stałych fragmentów. W sierpniowej konfrontacji przy ul. Łazienkowskiej jego gol z jedenastu metrów był jedynie tym honorowym, w marcu za to, po precyzyjnym strzale z wolnego, uratował remis w Zabrzu. W sobotę w Płocku przyniósł już zwycięstwo. Rzut karny wykorzystany został pewnie i precyzyjnie, Thomas Dahne powędrował w przeciwległy róg. Miedziowi grają więc do końca, można wręcz powiedzieć, że to czas, w którym trzeba się ich najbardziej obawiać.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 7 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.