KGHM Zagłębie Lubin pokonane w Krakowie

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 2 września 2019

Emocjonujący, z dramaturgią i sześcioma bramkami, ale ostatecznie przegrany przez KGHM Zagłębie Lubin mecz z krakowską Wisłą okazał się ostatnim dla szkoleniowca Miedziowych, Bena van Daela. Holender został zwolniony jeszcze w sobotni wieczór.

avatar
Mecz z Wisłą Kraków był ostatnim dla Bena van Daela w roli trenera KGHM Zagłębia Lubin (fot. K. Pączkowska/archiwum)

„Nazwisko następcy zostanie podane przez Klub w oddzielnym komunikacie. Do czasu zatrudnienia nowego trenera obowiązki szkoleniowca pierwszej drużyny przejmie Paweł Karmelita – II trener Miedziowych” – czytamy w dalszej części komunikatu zarządu ZL.

Lista grzechów

Rozstanie z Holendrem to reakcja władz na słaby początek nowego sezonu w wykonaniu jego podopiecznych. Zagłębie przegrało wszystkie spotkania wyjazdowe, dostało też po głowie od mistrza Polski na własnym terenie. Zwyciężyło zaledwie raz, z (jeszcze wtedy) zamykającą tabelę Arką Gdynia. W efekcie, po siedmiu potyczkach znajduje się tuż nad strefą spadkową. Tak źle na starcie ligi nie było od bardzo dawna. Idąc dalej... W Krakowie van Dael wystawił taką samą jedenastkę co w konfrontacji z Piastem. Konfrontacji zakończonej wynikiem 0:3... Do tego samego worka można wrzucić słabą rundę finałową poprzednich rozgrywek, w której ZL wygrało tylko jedno spotkanie. Może rzeczywiście BvD umie pracować tylko z młodzieżą? W takim celu został do Lubina ściągnięty. Czy to jednak on – sam siebie – wybrał na trenera pierwszego zespołu? Takie były jego aspiracje? Przez akademię do ekstraklasy? Nie. To zarząd i pion sportowy dostrzegli w nim coś, co miało podziałać na piłkarzy-seniorów. Już wiemy, że wybraniec nie podołał zadaniu, a wierchuszka się pomyliła. Nie po raz pierwszy. Osobna bajka to transfery. Odejście Filipa Jagiełły i Bartłomieja Pawłowskiego, piłkarzy fundamentalnych dla Zagłębia, znacząco osłabiło drużynę. Warto o tym pamiętać rzucając kamieniami w Holendra.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 2 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.