KGHM Zagłębie Lubin lepsze od Wisły Kraków

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Siedem zwycięstw, dwa remisy i tylko jedna porażka – KGHM Zagłębie Lubin było najlepiej punktującą drużyną wiosennej części sezonu zasadniczego LOTTO Ekstraklasy. W sobotę Miedziowi pozbawili marzeń o pierwszej ósemce Wisłę Kraków i do rundy finałowej przystąpią z pozycji numer 5.

avatar
KGHM Zagłębie Lubin notuje dobry czas. W tym roku jest najlepiej punktującą drużyną LOTTO Ekstraklasy (fot. K. Pączkowska/archiwum)

Z najmocniejszymi zespołami zmierzą się trzykrotnie na własnym boisku i cztery razy poza domem. Patrząc na tegoroczne rezultaty z pozostałymi uczestnikami top8, lokalizacja nie robi większej różnicy. Wprawdzie od lutego do kwietnia doszło jedynie do trzech takich starć, lubinianie wszystkie rozstrzygnęli na swoją korzyść. 2:1 z Lechem w Poznaniu, 3:0 z Pogonią w Szczecinie i 2:1 z Lechią u siebie – wyniki jak malowane. Gdyby taką efektywność utrzymać w kolejkach 31-37... Efektywność, ale i efektowność w grze, bo trzeba przyznać, że ZL prezentuje się pod wodzą Bena van Daela wybornie. Najświeższą ofiarą była wspomniana Biała Gwiazda, która w sobotę tańczyła do rytmów serwowanych przez gospodarzy. Nie przypominała ekipy walczącej o wszystkim znany pułap. Dobrze weszła w mecz, grała ofensywnie, ale z biegiem minut przegrała walkę o piłkę. I zaczęła tracić bramki. Pierwszą po zagraniu Damjana Bohara do Sasy Balica, którego strzał zamienił się w podanie do Patryka Tuszyńskiego. Drugą po... własnym rzucie rożnym. Kontrę wyprowadzili miejscowi, Tuszyński podał do Bohara, ten wyłożył futbolówkę Filipowi Jagielle, który z dość ostrego kąta skierował ją do bramki. Trafienie zaliczono młodzieżowemu reprezentantowi Polski, choć po drodze piłka trafiła jeszcze w Sławomira Peszkę.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 9 + 4 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
3 zł netto
(3,69 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.