Kalendarz sportowych wydarzeń na Dolnym Śląsku i nie tylko

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 7 stycznia 2019

Zdecydowanie największą pod względem frekwencji imprezą 2019 roku w naszym województwie będzie 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. W tym roku organizatorzy, w związku z ogromnym zainteresowaniem biegiem przygotowali 13 tys. pakietów startowych! Zapisy ruszyły 1 stycznia i już w pierwszej dobie udało się sprzedać aż 5000 miejsc! – To już nasza mała wrocławska tradycja, że rokrocznie pobijamy swój własny rekord z poprzedniej edycji biegu – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. – W 2017 roku pierwsze 3000 pakietów znalazły nabywców w 48 godzin, w 2018 w jedną dobę. Teraz, tempo jest większe o ponad połowę! Zainteresowanie jest tak duże, że momentami serwery firmy zajmującej się zapisami „zapychały się” – zapewniam jednak, że formularze działały i działają, a przestoje były jedynie chwilowe. Zachęcamy biegaczy do podejmowania decyzji o wzięciu udziału w 7. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie bez zbędnej zwłoki – trzy lata temu cała pula numerów rozeszła się w ciągu około 3 miesięcy, w 2018 w miesiąc i 3 dni, rok temu w 15 dni… Jeśli dotychczasowe tempo się utrzyma, limit może zostać sprzedany przed 10. stycznia – dodaje dyrektor Gęstwa. W tym roku nowością podczas półmaratonu będzie to, że biegacze nie tylko finiszować będą na torze żużlowym Stadionu Olimpijskigo, ale będą z niego także startować. Podobnie zresztą start i meta wyglądać będą w przypadku drugiej wielkiej imprezy rozgrywanej we Wrocławiu, czyli 37. PKO Wrocław Maratonu. Stadion Olimpijski w tym roku gościć będzie także oczywiście żużlowców oraz futbolistów amerykańskich. Ważna informacją jest też to, że do stolicy Dolnego Śląska wróci również żużlowe Grand Prix. Zawody rozegrane zostaną na początku sierpnia. Zapraszamy do zapoznania się z tym, co sportowego czeka nas w 2019 roku.

avatar
(fot. archiwum)

STYCZEŃ
7-13
– Puchar IBU w biathlonie Duszniki-Zdrój.
13-20 – Santos Tour Down Under Wyścigiem w Australii worldtourowe CCC rozpocznie sezon 2019. W składzie „pomarańczowych” znalazło się dwóch Polaków: Łukasz Owsian oraz Szymon Sajnok.
9-27 – mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn W sześciu halach zlokalizowanych w Dani i Niemczech dwadzieścia cztery drużyny powalczą o miano najlepszej drużyny na świecie. Niestety w tym gronie zabraknie reprezentacji Polski, która obecnie przechodzi gruntowną przebudowę.
18-20 – Puchar Polski, koszykówka kobiet.
23 – trzeci etap nocnych biegów na orientację WNOF 19, Wrocław.
25 – to dla nas wyjątkowa data. Tego dnia podczas balu sportowca na Stadionie Wrocław poznamy zwycięzców naszego plebiscytu na najpopularniejszego sportowca i trenera w 2018 roku.

LUTY
8-10
– w Toruniu o medale mistrzów Polski rywalizować będą lekkoatleci w kategoriach U-18, U-19 oraz U-20.
8-11 – wznowienie rozgrywek Ekstraklasy piłkarskiej.
14-17 – mistrzostwa Europy kobiet w futsalu (Portugalia).
16-17 – Toruń będzie także areną mistrzostw Polskie w lekkiej atletyce, ale tym razem seniorów.
18-24 – mistrzostwa Europy w biathlonie – Mińsk.
20 – czwarty etap nocnych biegów na orientację WNOF 19, Wrocław.
24 – losowanie grup piłkarskiego turnieju mistrzostwa świata do lat 20 (Gdynia).
23-24 – KPR Gminy Kobierzyce – MKS Perła Lublin W hali widowiskowo-sportowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach przegrał w tym sezonie już wicemistrz Polski z Lubina. Teraz nadszedł czas na pokonanie aktualnych mistrzyń naszego kraju?
23 – na Polanie Jakuszyckiej rozpocznie się Festiwal Biegów Narciarskich – Bieg Piastów. Pierwszą imprezą w tym roku w ramach festiwalu będzie Rodzinna Jedenastka.
24 – III Memoriał Stanisława Michonia – 15 km stylem klasycznym (Polana Jakuszycka).
25 – kolejna impreza na Polanie Jakuszyckiej. Tym razem miłośnicy biegów narciarskich wystartują w Nocnej Jedenastce.
27 – Na torze kolarskim rozpoczną się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym. Nie dawno związek ogłosił, że sponsorem zawodów będzie Orlen. Problem polega na tym, że do drzwi PZKol zapukał komornik, który ponoć skonfiskować ma większość rowerów naszej reprezentacji. Pytanie na czym więc wystartuje nasza kadra?

OSZ, ŁH, DO, AB

Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 4 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment