Jubileuszowe obchody klubu z Głogowa

, poniedziałek, 21 listopada 2016

Siedem dekad, tyle liczy sobie udokumentowana historia piłki nożnej w Głogowie. Z tej okazji, byli i obecni piłkarze, trenerzy, prezesi i działacze spotkali się w Miejskim Ośrodku Kultury na jubileuszowej gali, podczas której wyróżniono osoby szczególnie zasłużone dla Chrobrego.

avatar
Prezes Emilia Szajkowska oraz dyrektor Zbigniew Prejs z pamiątkową paterą od Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej (fot. K .Ziółkowski)

Część oficjalną rozpoczęła msza w kościele pod wezwaniem Bożego Ciała oraz pokaz pirotechniczny obok ratusza. Następnie uroczystość przeniesiono do budynku MOK, gdzie z pierwszym gwizdkiem o godzinie 18, wprowadzono klubowy sztandar i pokazano pięciominutowy film z fragmentami meczów głogowian – tych najnowszych i tego legendarnego już w mieście, półfinałowego spotkania w Pucharze Polski z Legią Warszawa. Serię pamiątkowych pater, kwiatów i gratulacji na ręce prezes Emilii Szajowskiej oraz dyrektora Zbigniewa Prejsa składali między innymi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, dawny drugi trener drużyny, Bogdan Basałaj, wiceprezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Dariusz Machiński oraz prezes legnickiego OZPN, Maria Kajdan. – 70 lat to coś wielkiego, to ludzie, którzy tworzyli Chrobrego, cieszymy się, że dotarliśmy do takiego momentu. Nie jesteśmy klubem bogatym, ale takim myślącym o przyszłości i pracującym od podstaw. Jesteśmy dumni, że dzisiaj mieliśmy taką uroczystość, także mimo napiętych relacji z kibicami. Nie obchodzimy jubileuszu razem z nimi, ale w stanie wojny nie jesteśmy, to chyba najważniejsze. Chcemy wykorzystać czas do marcowego meczu na własnym stadionie, by całą tę sytuację poprawić – odniósł się do konfliktu z fanami dyrektor klubu, Zbigniew Prejs. – Następny rok to duże wyzwania jeżeli chodzi o inwestycje, budujemy nowe centrum kształcenia naszej młodzieży na osiedlu Piastów Śląskich, chcemy walczyć o swoich wychowanków, oni uzupełnieni wartościowymi transferami, dadzą drużynie potrzebną jakość – dodał Zbigniew Prejs.

ARKADIUSZ BARSKI

Więcej w poniedziałkowym numerze "Słowa Sportowego".


źródło: własne


Proste pytanie: 5 + 7 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.