...jeszcze przed mną. Rozmowa z Katarzyną Wilkos – kolarką Mat Atom Deweloper Cycling Team

Arkadiusz Barski, poniedziałek, 17 czerwca 2019

Sezon 2019 rozpoczęła od dwóch zwycięstw w Dzierżoniowie i Sobótce. Kasia Wilkos kontynuuje dobrą passę i ostatnio wygrała belgijski klasyk. „Wilky” opowiada nam o ciężkich treningach, atmosferze w ekipie i o tym, skąd bierze motywację do dalszej pracy.

avatar
Kasia Wilkos w tym sezonie na swoim koncie ma już cztery zwycięstwa (fot. D. Krzywański)

Kolejna wygrana, tym razem na wyścigu w Belgii, które to Twoje zwycięstwo w tym sezonie?
KATARZYNA WILKOS:
– W tym roku sezon zaczął się dla mnie bardzo dobrze, bo już na jego otwarcie odniosłam dwa zwycięstwa w Dzierżoniowie i w Sobótce. W sumie wygrywałam cztery razy i są to dla mnie bardzo cenne zwycięstwa, które utwierdzają mnie w tym, że idę w dobrą stronę.
Przygotowywałaś się jakoś specjalnie do tego sezonu?
– Niby nie, ale jednak mam poczucie, że mocniej przepracowałam zimę. Wydaje mi się też, że więcej jeździłyśmy podczas zgrupowań w Chorwacji. Po każdym sezonie czuję, że jest lepiej i mam ochotę ciężej pracować, żeby efekty były jeszcze lepsze.
Czyli nie masz problemów z motywacją i ciężkimi momentami w sezonie, w których marzysz, żeby już odpocząć?
– Problemów z motywacją nie mam. Dla mnie kluczem jest wyznaczenie sobie celu, do którego dążę, jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, pojawiają się sukcesy, to naprawdę coraz bardziej mi się chce trenować. Nie mam też problemu z tym, żeby wrócić do treningu w zimie, po okresie roztrenowania. Wręcz przeciwnie. Może dlatego, że robią sobie dość długą przerwę od treningów, tzn. długą według mnie. W rzeczywistości jest tak, że trzeba odpocząć od roweru, żeby się zregenerować. Jeżeli chodzi o ciężkie chwile, to myślę, że każdy je ma. Mnie zdarzają się z reguły pod koniec sezonu. W zeszłym roku tak było przed mistrzostwami świata. Chciałam już odpocząć, a trzeba było „przykręcić śrubę” przed tym ważnym startem.

Rozmawiała
ALEKSANDRA SZUMSKA


Więcej w aktualnym wydaniu "Słowa Sportowego".


źródło: brak danych


Proste pytanie: 4 + 1 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
advertisment
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.
advertisment