Jelcyn nieszczęśliwy dla Polek

, niedziela, 10 lipca 2011

Polska przegrała w Jekaterynburgu z Rosją 2:3 (25:22, 22:25, 22:25, 25:22, 14:16) w meczu o trzecie miejsce w turnieju o Puchar Jelcyna. W finale spotkały się Brazylia i Chiny. Warto podkreślić, że najwięcej puntków (23 oczka) dla polskiej reprezentacji zdobyła siatkarka Impelu Gwardii Wrocław, Zuzanna Efimienko.

avatar
Polki w turnieju grają bez największych gwiazd, m.in. Agnieszki Bednarek-Kaszy (fot.pzps.pl)

W pierwszym secie polskie siatkarki szybko objęly prowadzenie 4:0. Trzy kolejne punkty zdobyły Rosjanki, żeby na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwone prowadziły 8:4. I tak było do końca partii. Polki miały przewagę, Rosjanki co najwyżej zmniejszały straty do dwóch punktów. Po bloku mistrzyń świata Polska prowadziła 21:19 i o czas poprosił trener Wiesław Popik. Po wznowieniu gry polski zespół zdobył dwa punkty, żeby następnie szybko oddać dwa rywalkom. Polki szkoleniowiec znowu poprosił o przerwę i po wznowieniu gry zafunkcjonował polski blok. Rosjankom został jeszcze oddany jeden punkt, ale biało-czerwone wygrały tę partię i jak najbardziej zasłużenie.

W drugim secie początek należał do zespołu rosyjskiego. Polski zespół otrząsnął się po szybko oddanym prowadzeniu i doprowadził do stanu 6:8. Po wznowieniu gry Rosjanki nadawały to rywalizacji i ich przewaga wzrosła do 16:10. Niestety, po stronie polskiej było sporo błędów w ataku i zagrywce. Jednak w końcówce były emocje. Przewaga Rosji zmalała do 2-3 punktów. Ostatecznie atak Lesi Machno przypieczętował zwycięstwo Rosji w drugiej partii. W trzecim secie Rosjanki cały czas miały przewagę, podobnie jak Polki w czwartym. W tie breaku gra była wyrównana. Polki bez respektu prowadziły otwartą grę z rutynowaną drużyną gospodyń. Rosja prowadziła już 13:10, ale zespół trenera Wiesław Popika potrafił wyrównać. W 5. partii Polki oddały rywalkom sześć punktów po błędach, przy dwóch Rosjanek. To głównie zadecydowało o przegranej. W całym meczu polski zespół miał lepsze statystyki w bloku, ataku i przyjęciu niż rosyjski.

Polska: Wołosz , Konieczna, Okuniewska, Efimienko, Kaczorowska, Kasprzak, Maj (libero) oraz Saad, Kwiatkowska, Radecka. 

Rosja: Ulakina, Morozowa, Machno, Bukriejewa, Fatiejewa, Mierkułowa, Pankowa (libero) oraz Borodakowa, Starcewa, Bondar.

Siatkarki Polski i Rosji spotkały się pierwszego dnia turnieju w meczu towarzyskim. Wygrały gospodynie 3:1.


źródło: plusliga.pl


Proste pytanie: 2 + 6 =


E-Wydanie:
KUP PDF
Koszt SMS
2 zł netto
(2,46 zł z VAT)
Najbliższe wydarzenia
brak informacji
Livebox - Relacje na żywo
Brak planowanych Relacji Live, zobacz archiwum.